«Лише поети ділять серце на усіх…»

   Сьогодні, 21 березня відзначається Всесвітній день поезії. Відзначається він, починаючи з 1999 року. В  Україну ж цей день прийшов   2004-го року.

Генеральний директор ЮНЕСКО Коїтіро Мацуура, звертаючись до міжнародної громадськості з нагоди Всесвітнього дня поезії, зазначив: «Поезія — це найважливіше культурне явище, всеосяжна мова, що передає внутрішнє прагнення людини жити разом з іншими і тим самим необхідна для зближення народів. Будучи відображенням і дзеркалом суспільства, поезія  – головний засіб самостверждення і дієвий важіль творчості, прогресу та всезагального розвитку.

Не забули про День поезії і в Новій Каховці. Напередодні урочного дня, у бібліотеці виконкому зібралися  поети та літератори, а також шанувальники  їх творчості.библ

Серед присутніх – відомі новокаховчанам  члени Національної спілки письменників, лауреати літературної премії ім.. О. Кручоних Олександр Гунько, Анатолій Португальський, лауреат «Золотого пера» Альберт Боровик, а також Дмитро Кириченко, Олександр Тараненко, Тетяна Кареліна, Віталій Дарибогов, Світлана Куриленко, Микола Ткач та інші.

 Минулий рік був плідним та багатим на творчі здобутки для наших земляків. Вийшли з друку  книги нашого відомого земляка, якого на жаль, немає серед нас, Анатлія Бахути «Сталеві бризки», О. Гунька «Брами Всесвіту», О. Тараненка «Тихая гавань», М. Черемиса «Про знаних і знаменних».

Творчість Анатолія Бахути на зустрічі представила директор літературно-меморіального музею ім.. А. Бахути Тетяна Лупашко. Дуже влучно  про поезію в одному зі своїх  віршів Анатолій Павлович пише:

Поезія – буря в пробірці,

Життя – ураган в океані.

Чому ж вона в будь-якім віці

Нас вабить, мов сонце в тумані?

Не вірю в поезію, друзі.

Поезія – вічні омани.

Чому ж її зваби ілюзій

Нас носять, мов океани?

Поезія – в світі не важіль.

Чому ж без її нам обману

Пусті океани і справжні

І зроду не вийти з туману?

Про свою останню збірочку розповів Олександр Гунько. А ще Олександр Петрович повідав про VІІ -й з’їзд письменників України, на якому не так давно він разом з іншими представляв Херсонщину, про справи й новини у спілці письменників та ін..библ-2

Минулого року відбулася ще одна знакова подія в літературному житті міста – Анатолій Португальський поповнив лави Національної спілки письменників України.

Розповідали про свої творчі здобутки й  решта присутніх. У затишній атмосфері, за горнятком чаю, поети читали свої твори, ділилися власними думками та враженнями.

Бібліотекар Наталя Сергєва та Тетяна Лупашко щиро привітали усіх зі святом поезії та запропонували якомога частіше зустрічатися у такому ж форматі і в бібліотеці, і в музеї.

библ1