“Літературна палітра Нової Каховки”

   Саме під такою назвою вчора, 17 лютого,  у стінах бібліотеки виконкому пройшла зустріч учнів  із відомими у місті й далеко за його межами літераторами – Світланою Трохимчук та Олександром Гуньком. 

 Зустріч учнів 10-А класу школи №10 та вихованців гуртка центру туризму, спорту та екскурсій “Данапріс”  організувала бібліотека разом з музеєм історії міста.

Завідуюча бібліотекою Наталія Сергєєва познайомила учнів із запрошеними гостями,  та нагадала присутнім основні віхи життя і творчості майстрів слова.Сергеева  Олександр Петрович познайомив учнів зі своїми книжками та зачитав деякі вірші. Перша з книг, видана 2012 року, під назвою «На вулиці генія» присвячена нашому відомому земляку, поету Анатолію Бахуті. Із цього збірника Олександр Гунько по-пам’яті продекламував кілька поезій, присвячених таким постатям  як Джордано Бруно, Сальвадор Далі та, звичайно,  Анатолій Бахута. Друга книга, за словами поета, побачила світ минулого року і має назву «Брами Всесвіту». Збірка  містіть вірші на різноманітну тематику, хоча, як зізнається автор, найулюбленіша його тема – філософська. Зачитав Олександр Петрович й останні свої вірші «Монолог кіборга» і «На зворотнім шляху до медалі», що глибоко відображають почуття наших захисників України й взагалі настрій складного сьогодення.

На питання дітей: «Як  народжується вірш?», Олександр Петрович відповів: «Вірш народжується будь-де і будь-коли: вночі, вдень, вдома чи в дорозі. Ось, наприклад, один з віршів «Вона доволі груба у коханні» народився в вагоні поїзда до Києва, коли  спостерігав як дівчина розмовляла із подругою про третю дівчину, котра розлучилася із хлопцем. Вона мовила про неї, що та доволі груба у коханні”. Через 10 хвилин вірш уже був на папері. гунько  Світлана Євгенівна також познайомила учнів зі своїм творчим доробком та останніми опублікованими виданнями. Так, книга «Аве Марія», 2011 року, була присвячена 60-річчю Нової Каховки, а інша «Коли кінських сил було замало», що вийшла 2012-го, присвячена першобудівникам ГЕСу. Крім того, Світлана Трохимчук поділилася цікавими історіями із власного життя.

Перший її вірш був написаний у 1 класі, коли в післявоєнні роки їй дали вивчити вірш на дві строфи для свята. Їй це здалося замало та разом з мамою вона дописала його, що  вийшла аж ціла поема. Реакція слухачів, яким було презентовано нове творіння,  була неймовірною: сльози, радість, сміх та гучні оплески. Ось таким був “літературний дебют” майбутньої поетесси. трохимчукТакож Світлана Євгеніївна розповіла, що під час своєї праці в школі №10, вона заохочувала учнів до пошуків нової інформації та нестандартного подання звичайних тем. А літературні постанови на основі дослідницьких матеріалів її учнів ставали відомими на всю область. Наприклад, за сценарій про Куліша вона отримала друге місце й була запрошена до Києва. Такими здобутками захопився педагогічний інститут й на цій основі виникла ідея створення «Малої академії наук». Саме тому, 10 школу називають ініціатором створення такого об’єднання.

Світлана Євгенівна зачитала один з останніх віршів «Нас не стало ще вчора», присвячений Херсонському батальйону.

А завершила  свій виступ вона виписками із учнівських творчих робіт, що викликали посмішки у всіх присутніх. Наприклад: «Мій друг пацюк. Ми з ним схожі.» чи «У нього кирпатий ніс, ростом 168 см та вагою 65 кг, підстрибує вище всіх.»

На такій позитивній ноті літературна зустріч непомітно добігла кінця.

библ в библиотекевыставка

 

Яна Самко