Літні майстер-класи в бібліотеках

Творчі майстерні та майстер-класи міцно увійшли в сучасну практику бібліотечної роботи з юними читачами. Діти із задоволенням проявляють свої здібності, спілкуються, знаходять нових друзів, діляться своїми читацькими уподобаннями і не тільки.

8 червня до центральної бібліотеки, завітали діти літнього табору «IT School» на фан-паті «Морозива багато не буває». Разом з бібліотекарем Є.Ісаковою вони виготовляли листівки із зображенням морозива (імітацію кульок морозива зробили за допомогою ватних дисків). Кожен розмалював листівку за власним смаком і вподобаннями.

А ще діти дізналися коли, де та для кого вперше приготували цей холодний десерт, разом з’ясували, що у 2021 році морозиво «Ескімо» святкує свій історичний ювілей. Запам’яталася дітям інформація про найбільше морозиво у світі: Хестон Блюменталь – шеф-кухар з Великобританії створив найбільше у світі морозиво висотою 4 метри і тонною ваги та потрапив до Книги рекордів Гіннеса. На заморозку цього морозива пішло більше місяця, але результат вразив усіх! Без морозива не обходився жоден святковий обід при королівських дворах й у аристократів, секрет морозива тримався у секреті, а мати свого особистого морозивника було так само важливо, як і особистого перукаря і швачку.

У міській бібліотеці №2 для учасників клубу «Журавлик» пройшов майстер-клас «Мелодії бісеру». Бібліотекарі молодшого відділу навчили дівчат робити фенечки – яскраві браслети з кольорового бісеру, ниток, стрічечок. Багато років тому плетіння було популярно у молодіжному русі, який називався хіпі, а сьогодні стало елементом масової культури. Крім того, такі вироби з бісеру, ниток та стрічок, а також включаючи усі елементи разом символізують дружбу, позитивне ставлення один до одного, єдність з природою. Навіть із часом вони не втрачають свій зовнішній вигляд та продовжують нести енергетику добра. Плетіння фенечок з бісеру – це дуже кропіткий процес, який вимагає уваги і терпіння і також позитивно впливає на моторику рухів дітей. Крім того, якщо дотримуватися певних правил і підібрати цікаві схеми, то незвичайна прикраса стане гідною нагородою за працю. А допоможуть опанувати цей вид рукоділля справжні путівники по барвистому і захоплюючому світу бісера – книги та добірка статей із журналу для сучасних дівчат «Жасмин», які бібліотекарі і рекомендують для всіх, хто зацікавився цим видом мистецтва і бажає неодмінно долучитися до створення своїх власних шедеврів.

Усі заходи відбулися із дотриманням карантинних вимог.

Відділ культури і туризму