Літо – небезпечна пора пожеж

пожежаШановні мешканці! З початку спекотного сезону на території Новокаховської міської ради було ліквідовано 17 пожеж на відкритій території, з них остання зареєстрована 22 липня, на перехресті вул. Довженка-Горького.

Отже, літо у розпалі. Для багатьох – це найкраща пора відпусток, канікул, відпочинку, розваг на природі, водоймах та ін. А для хліборобів та рятувальників – це найбільш відповідальна та гаряча пора року. Саме нині в тяжких погодних умовах, за сухої та спекотної погоди вони борються за кожний гектар рослинності.

 Тому сьогодні дуже важливо не тільки зібрати врожай, а й зберегти його від небезпечного і підступного ворога – вогню. Саме під час жнив та дозрівання зернових культур, різко підвищується небезпека виникнення пожеж на хлібних ланах, зернотоках, заготівельних пунктах та елеваторах. Дозріла на полях хлібна маса, солома та стерня є дуже сухою і легкозаймистою, особливо в умовах сухої, спекотної погоди та вітру.Також виникає небезпека пожеж при нехтуванні правилами пожежної безпеки під час скиртування  і зберігання сіна та соломи у приватному секторі. Отже, необхідно всім пам’ятати, що найменша людська необачність і легковажність може раптово привести до пожежі та значних матеріальних збитків.

Також велику тривогу у співробітників Новокаховського МВ ГУ ДСНС України у Херсонській області викликають загорання сухої трави на відкритих територіях. Незважаючи на застереження  у ЗМІ та чисельні запобіжні заходи, щодо відвернення загрози пожеж вони все ж таки продовжують завдавати населенню та навколишньому середовищу значних матеріальних збитків. Нерідко на відкритих територіях, можна побачити сумні наслідки: чорна вигоріла земля, обвуглені дерева, дим, сморід.

 Статистика підтверджує, що майже всі такі пожежі виникають через людський фактор. Необережно кинутий сірник, недопалок, тліюче вогнище, пустощі дітей з вогнем. Особливу небезпеку становлять стихійні палії, що навмисно підпалюють сухостій.

 Жителі та гості міста, просимо Вас не бути байдужими, якщо помітили дим, тління або слабкий вогонь! Загасити займання сухої трави на самому початку легко — досить вилити на неї відро води чи прикидати землею. Лише спільними зусиллями рятувальників та свідомим ставленням громадян можна створити надійний заслін від пожеж, а значить захистити себе та природу від втрат.

 У випадку пожежі негайно телефонуйте за номером 101!

Прес-служба Новокаховського  МВ ГУ ДСНС України у Херсонській області