Львівські фахівці проведуть тренінг для новокаховських школярів

logoua«Шкільна блогосфера: 4.0. Нова хвиля можливостей» – під такою назвою 21 листопада у Новій Каховці на базі спеціалізованої загальноосвітньої школи I-III ступенів №8 із поглибленим вивченням англійської мови відбуватиметься навчальний модуль-тренінг. Про це йдеться в повідомлені Центру інформаційних досліджень “Меридіан”.

Так, для школярів старших та середніх класів проведуть заняття із основ шкільної блогосфери, яке орієнтоване на їх інформаційний розвиток в умовах якісного динамічного розвитку нових медіа. Підготовлений цей модуль-тренінг  фахівцями львівського Центру інформаційних досліджень «Меридіан» спільно із партнерами блогерської мережі «Місцевий блогер».

Одноденний тренінг складається із кількох навчальних блок-модулів, що дають можливість теоретично і практично засвоїти головні, тобто базові знання та оволодіти початковими практичними навичками молодого блогера-початківця. Заняття відбуватиметься в ігровому форматі за активної участі кожного учасника шкільного тренінгу у різних суспільно-актуальних проблематиках. Наприклад, під час навчання учні «випробують себе» як у якості блогерів, так і у командній (спільній) ініціативі (робота у команді), що буде спрямована на вирішення тих чи інших суспільних проблем на локальному рівні. Такі «команди» оперативно готуватимуть інформацію на своїх блогерських ресурсах, а за потреби зможуть провести місцеву інформаційну кампанію із конкретною  метою досягнення цілей.

Учні матимуть змогу попрактикуватися у написанні матеріалів та творенні власних блогерських ресурсів на базі платформи продуктів GOOGLE.

Варто зазначити, що тренінг із шкільної блогосфери не випадково відбувається саме на базі Новокаховської спеціалізованої загальноосвітньої школи I-III ступенів №8 із поглибленим вивченням англійської мови. Адже ще у квітні у межах «Пасхального десанту» група молодих блогерів, журналістів та молодіжних лідерів мала можливість побувати у цій школі та ознайомитися із міжнаціональною виставкою, яку цікаво і змістовно презентували львівським гостям самі школярі

Відбулося знайомство, що у подальшому розвинулося у постійні контакти та спільні ініціативи школярів і педагогів із медіа експератами Центру «Меридіан» та представниками інформаційних мереж «Місцевий блогер» та «Львівська блогосфера». Врешті, на початку червня передовий загін учнів та вчителів із цієї школи здійснив кількаденну інформаційну висадку у Львові, досліджуючи багату на зустрічі і культурно насичену програму, підготовлену спеціально для школярів із Нової Каховки представниками Центру «Меридіан».

Cаме за результатами зазначених зустрічей у квітні та червні цього року, а також за активного зацікавлення школярів брати участь у шкільних програмах обмінів і стажувань та за підтримки адміністрації школи і виник задум – вперше провести у Новій Каховці (а може і в Україні) тренінг, що присвячений розвитку шкільної блогосфери.

У планах організаторів тренінгу, проведення спільних форумів із шкільної блогосфери як на Херсонщині, так і у Львові та участь у спільних міжнародних шкільних інформаційних  програмах. Найкращі учасники тренінгу за результатами робіт будуть запрошені у Школу «Молодого блогера», що невдовзі діятиме під адмініструванням Центру інформаційних досліджень «Меридіан» у співпраці із інформаційними мережами «Місцевий блогер», «Львівська блогосфера» та регіональними та локальними медіа партнерами на сході, півдні та заході України.