Люблю Нову Каховку…

Так про наше місто писав видатний кінорежисер, засновник української кінематографії Олександр Довженко. І 10 вересня у Новій Каховці відзначають 126-ту річницю від дня його народження.

Наше місто зайняло особливе місце в житті майстра. Саме тут Олександр Петрович пише свою «Поему про море», робить перші її кінопроби, долучається до будівництва міста та гідровузла Каховської ГЕС. Саме тут востаннє закохується у велич Дніпра та широкий степ, тут залишає частинку свого серця…

Напередодні відзначення та святкування довженківських днів та Дня міста до музею історії на тематичну екскурсію завітали студенти II курсу відокремленого структурного підрозділу «Новокаховський коледж Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного».

Під час екскурсії діти разом з екскурсоводом Наталією Ільницькою згадали період будівництва Каховської гідроелектростанції, забудову перших житлових кварталів, розташування основних архітектурних об’єктів міста – Літній кінотеатр, Палац культури, адмінбудинок міськвиконкому, спортивний комплекс «Енергія» та інші.

Студенти по-новому відкривали для себе історію рідного міста, постать Олександра Довженка та непереможну велич Дніпра.