Людське життя – найвища цінність

Робота з охорони праці вважається доброю, коли її не видно, тобто немає нещасних випадків на виробництві. Більшість же роботодавців і робітників вважають розмови з цього питання нудними й неважливими. Тільки до того часу, коли не стикаються з нещасним випадком.

Минулого року до Новокаховського відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування (ФСС) від зареєстрованих страхувальників надійшло 7 повідомлень про нещасні випадки, у т.ч. 3 – зі смертельним наслідками. За результатами розслідування визначено 5 нещасних випадків, що пов’язані з виробництвом, на КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги», ТОВ «Завод крупних електричних машин», ясла-садок №5, ПП «Ари-Агро» та ТОВ «Каховрефтранс» (у двох останніх – смертельні наслідки). Два нещасні випадки сталися на підприємствах, розташованих на території Новокаховської міськради, але зареєстровані в інших областях, – ТОВ «Енерджи Продакт» (смертельний) та «Каховській дистанції колії №16 Одеської залізниці».

Треба зазначити: у 9 нещасних випадках на підприємствах минулого року четверо постраждалих знаходились у стані алкогольного сп’яніння, шість сталися внаслідок невиконання інструкцій з охорони праці та посадових обов’язків, один – недосконалості засобів виробництва, ще один – незадовільного стану здоров’я. Така ситуація є прямим наслідком неякісного проведення навчання, інструктажів та перевірки знань з питань охорони праці, інколи взагалі відсутності відповідних заходів.

Спеціалісти ФСС нагадують всім працівникам, роботодавцям та громадськості, що людське життя – найвища цінність, ніщо не може виправдати смерть людини. Крім того, запрошують роботодавців та застрахованих осіб до співпраці з метою надання методичної та практичної допомоги з питань організації роботи з охорони праці, соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та проведення профілактичної роботи (пр.Дніпровський, 25, тел. 4-22-11).

Володимир Овчинкін, директор Новокаховського відділення управління виконавчої дирекції ФСС