Майбутнє громад – за надійними бізнесменами

Від різних людей і не один раз ми чули про те, як зручно для проживання облаштовано село Мар’янівка Каховського району. «Поїдьте і самі подивіться, як живуть марʹянівці. Там же Репілевський таке зробив…», – нещодавно почули ми від одного досвідченого новокаховського бізнесмена.

Дослухавшись до його слів кореспондент «НК» поспілкувалась з фінансовим директором підприємства Данилом Репілевським про гармонійний розвиток соціуму і бізнесу, потенціал нашого регіону, а також його активну громадянську позицію, волонтерську справу та депутатство у Херсонській обласній раді. До цих слів додамо: діяльність ТОВ «Агробізнес» – яскравий приклад побудови соціально-відповідального бізнесу на території Каховського району. Щороку компанія інвестує значні кошти в освіту та культуру, розвиток інфраструктури, покращення рівня медичного обслуговування, створення гідних умов та оплати праці, досягнення високого рівня життя людей у сільській місцевості.

– Ваше підприємство знаходиться у селі Мар’янівка, чому обрали саме цю територію?

– Основний напрямок моєї роботи – розвиток сільського господарства. Так, підприємство, яке я очолюю, займається вирощуванням пшениці, кукурудзи, сої та ячменю. Крім цього, ми запустили власні бренди крафтової молочної продукції «Альпіна» та «Мар’янка», що являє собою екологічно чистий фермерський сир з молока альпійських кіз. Для такої діяльності підходить саме сільська місцевість. Село Мар’янівка має зручне розташування та сприятливі екологічні умови.

– Скільки сьогодні робочих місць у селі дають ваші підприємства?

– Загалом близько 230 робочих місць. Ще 30 – це штат футбольного клубу «Таврія», яким ми нині опікуємося.

– Відомий факт, що Мар’янівка – непересічне українське село. Тут розвинена інфраструктура, власна ресторація, хостел. Мар’янівці постійно приймають туристів. Як вам вдалося запровадити все це в життя?

– Кожного року ми плануємо витрати саме на соціальний напрямок. Зокрема, на розвиток громади, на території якої знаходиться наше підприємство, а також соціальні проєкти, пов’язані з освітою, спортом та підтримкою військовослужбовців. За останні п’ять років встигли відкрити спортивну залу, а також клас для занять східними єдиноборствами, гастрокафе «Агрофуд», відремонтували дороги у селі. Крім цього, ми постійно підтримуємо школи та дитячий садок. Це стосується ремонтів покрівель та приміщень, покращення матеріально-технічної бази навчальних закладів, а також запровадили спеціальне преміювання найкращих учнів та вчителів.

– Разом з цим ви опікуєтеся розвитком спортивного життя в сільській місцевості. Чому саме спорт та ще й в селі?

– Передусім – це дозвілля та зайнятість дітей. У містах є різні секції, пропозиції та інфраструктура для різноманітних занять, чого не можна сказати про села. Без уваги до дітей не має сенсу щось будувати чи намагатись розвивати. Адже, як би банально не звучало, це і є майбутнє. Навряд молоді жителі якогось великого міста масово переїдуть до невеличких степових сіл на півдні України. Так, одразу після відкриття спортивної зали ми організували безоплатну секцію зі змішаних бойових мистецтв. Окрім цього, ми збудували сучасний стадіон, де сьогодні грає ФК «Таврія» Сімферополь, яким ми опікуємось. Також ми допомогли у проекті співфінансування міні-футбольного поля для дітей.

– Втім представництво «Агробізнесу» знаходиться і в Новій Каховці. Чому?

– Дійсно, ми створюємо робочі місця не тільки для мешканців Мар’янівки. Серед наших працівників чимало жителів усього Каховського району та Нової Каховки зокрема. Ми маємо сьогодні невеликий офіс у Новій Каховці та наразі плануємо відкрити ще одне велике представництво.

– Податки сплачуєте до новокаховського бюджету?

– Звісно, у 2020 році ми сплатили 5 млн 208 тис грн.. податків саме до Нової Каховки.

– А чи можуть новокаховчани очікувати на те, що ви почнете реалізовувати соціальні проєкти і в їхній громаді? Можливо вже є конкретні ідеї?

– Так, ми працюємо з тими громадами, де безпосередньо знаходяться наші потужності та представництва. Наприклад, вже декілька років підтримуємо 57-му окрему мотопіхотну бригаду імені кошового отамана Костя Гордієнка, що закріплена у Новій Каховці. Втім, ідей – багато. Серед перших проектів – створення привабливих місць для відпочинку в місті. Зокрема, маємо намір цього року замінити плитку в парку Слави, а також встановити яскраву конструкцію для новокаховчан та туристів «Я люблю Нову Каховку».

– Окрім вашої професійної діяльності, ще вдалися до політики. Сьогодні ви діючий депутат Херсонської обласної ради. Чому пішли в депутати?

– Так, дійсно я вперше був обраний депутатом Херсонської обласної ради. Мені здається, що мало тільки вкладати власні кошти у розвиток громад на Каховщині. Важливо знайти однодумців, з якими разом ми зможемо розв’язувати не окремі проблеми, а шукати можливості системного вирішення нагальних потреб громад Херсонщини. Адже, запити усюди дуже схожі: дороги, інфраструктура, якість та рівень медичних послуг, умови для розвитку та взагалі існування малого бізнесу і т.п. Також я вже подав заяву на вступ до Ради підприємців при Херсонській облдержадміністрації, аби ще більше плідно включитись у це питання.

Спілкувалася Олександра Сєрова