Майданчики «зважування в русі» запустили на Херсонщині

Державне агентство автомобільних доріг України «Укравтодор» запустило в Херсонській області перші в Україні мостові об’єкти автоматичного зважування в русі Weigh-in-Motion (WiM).

Об’єкти розташовані на під’їздах до Херсона і спроектовані так, що об’їхати їх неможливо. Зокрема, на маршруті М-14 Одеса – Мелітополь — Новоазовськ датчики стоять на мосту через Дніпро, біля Олешків. На маршруті Р-47 Херсон — Нова Каховка — Генічеськ вони розташовані на мосту через Інгулець.

Майданчики «зважування в русі» перекривають трафік вантажних перевезень, кінцевою точкою яких є порт у Херсоні. Обидві дороги – одні з головних транспортних магістралей всього Півдня України. Адже ведуть до логістичних морських і річкових хабів (Херсон, Миколаїв). За цими маршрутами їздять зерновози, які часто рухаються з вагою 50-60 тонн, а іноді — 80 тонн. Відтепер, завдяки майданчику WiM жоден автомобіль, який переїжджає мости через Дніпро та Інгулець, не залишається непоміченим.

Датчики на мостах кріпляться до балок і визначають за їх прогином та вібрацією вагу автомобіля, а також відстань між осями. Високоточна система чеського виробництва дозволяє контролювати також стан мостового переходу.

Новий день