Мандрівний фестиваль підбив підсумки свого перебування на Херсонщині

docudays

Щороку у грудні жителі Херсонської області переглядають документальні фільми в межах Мандрівного фестивалю з прав людини Docudays UA.

З 8 по 14 грудня 2014 року відкриті та спеціальні покази фільмів відбулися не тільки у Херсоні, а й у Білозерському, Бериславському, Великоолександрівському, Голопристанському, Каховському районах, місті Нова Каховка, нагадує “Socioprostir”.

У переглядах та заходах взяли участь старшокласники і студенти, вчителі, соціальні працівники, бібліотекарі, громадські активісти та жителі області. Покази документальних фільмів також відбулися для закладів Державної пенітенціарної служби України у Херсонській області.

Крім переглядів фільмів відбувались також право-просвітницькі акції – фотовиставка “Зима, що нас змінила. Херсонський майдан” та акція “Голос дитини проти домашнього насильства”. Родзинкою фестивалю стала «Ніч документального кіно з прав людини». Протягом цілої ночі любителі документального кіно переглядали найкращі фільми.

Які ж результати фестивалю. Координаторка фестивалю Наталя Чермошенцева так їх описує: «Загалом по Херсонській області у 2014 році проведено 126 спеціальних показів (2013 року – 50), відкритих показів – 9 (минулого року – 4). Участь у Фестивалі взяли 3019 осіб (у 2013 році – 2011 осіб). Задіяли заклади та установи: 14 загальноосвітніх шкіл; 1 спеціалізована школа-інтернат; 2 коледжі; 1 ліцей; 1 гімназія; 3 ПТУ; 11 бібліотек ; 2 кінотеатри; 2 дискусійні кіноклуби; 1 районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді; 1 районне управління юстиції; 1 кафе; 2 площі для акцій (Херсон). Проведено два 2 фотоконкурси – у селі Музиківка (Білозерський район) та у місті Нова Каховка. Фестиваль проходив всього на  44 локаціях».

Виконавча директорка МО «Нова генерація» Оксана Глєбушкіна, яка сім років тому вперше організувала Мандрівний фестиваль на Херсонщині, так описує свої відчуття: «Дійсно вражає! Дякую всім, хто долучився і доклав зусиль, аби наші спільні плани й колись мрії втілились у такі гарні та показові результати фестивалю. Не зупиняймося!»