Марина Порошенко відвідала Нову Каховку

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Вирватися з кола нетерпимості в світ толерантності, щоб навчатися зі своїми однолітками і бути потрібними суспільству.

В Україні до 2016 року не було мережі закладів інклюзивної освіти. Перший проект почав реалізовуватися 2,5 року тому у Запоріжжі, завдяки підтримці першої леді країни Марини Порошенко. З того часу відбувалося реформування освітнього процесу з урахуванням потреб дітей з інвалідністю, що стало поштовхом для створення інклюзивно-ресурсних центрів для дітей з особливими потребами.

І от, 19 березня, Марина Порошенко з робочим візитом відвідала Херсонщину. Завітала вона і до Нової Каховки, щоб відкрити ресурсну кімнату для дітей з особливими потребами в інклюзивно-ресурсному центрі, що функціонує в 10-й школі.

Як розповіла сама Марина Анатоліївна під час брифінгу для журналістів, сьогодні в Херсонській області серед звичайних дітей здобувають освіту 444 дитини з особливими освітніми потребами. Зокрема, інклюзивно-ресурсних центрів, подібних новокаховському, працює дев’ять, хоча за кількістю дитячого населення має бути близько двадцяти таких закладів.

«Реалізація проекту по впровадженню інклюзивної освіти – це вже частина мого життя і для мене дуже важливо подивитися на власні очі, як він реалізується», – відповіла Марина Порошенко на запитання щодо мети її візиту в сенсі політичної агітації. – Такі візити дають можливість поспілкуватися з освітянами, щоб виявити проблематику чи дізнатися, що ще треба удосконалити».

Також Марина Порошенко повідомила про навчання фахівців для інклюзивно-ресурсних центрів, яке розпочалося у столиці країни та про ще одну новацію – сучасну методику оцінки стану здоров’я особливої дитини і, що найголовніше, її розвитку. Тренінги для спеціалістів проходять за допомогою фонду Марини Порошенко і фонду «Відродження».

На втілення ресурсних центрів надається державна цільова субвенція і меморандум про співпрацю з фондом Марини Порошенко підписано півтора роки тому, додав голова Херсонської обласної адміністрації Андрій Гордєєв. До того ж в планах керівництва області облаштувати ще 42 ресурсних кімнати.

А взагалі, якщо відкинути передвиборчі перегони, політичні уподобання і ситуацію в країні, то відвідини Марини Порошенко (до речі, дуже привітної і люб’язної жінки) впевнили, що перша леді країни займається доброю справою. Намагається втілити і виправити те, що раніше просто замовчували. Сподіваємося, що завершення виборчої кампанії не поставить крапку в такій нелегкій, але надто необхідній справі – впровадженні інклюзивної освіти.