Матеріали робочої групи з виконання рішення Новокаховської міської ради «Про збереження територіальної цілісності Новокаховської міської ради»

підрахункиЗа рахунок бюджету Нової Каховки утримуються:
Управління праці та соціального
захисту населення
(собез)
Обслуговуються:
пільги на комунальні послуги інвалідам — 20 осіб;
матеріальна допомога ліквідаторам на ЧАЕС — 97 осіб;
пільговий проїзд пенсіонерів — 3280 осіб;
ветерани АТО — 20 осіб;
ветерани Другої світової війни — 14 осіб.
всі одержувачі субсидій та державних пільг м.Таврійськ.
Всього витрат для м.Таврійськ — близько 1,8 млн.грн. на рік.
Заклади освіти
Два навчальних заклади: ЗОШ №5 та ЗОШ №7. Кількість учнів — 959 (ЗОШ №5 — 492; №7 — 467). Два дошкільних заклади: я/с «Джерельце» та я/с «Дзвіночок», кількість дітей 340. Всього в закладах освіти працюють 120 педагогів. Крім того, діти з м.Таврійськ охоплені мережею закладів позашкільної освіти м.Нова Каховка.
Загальні витрати на м.Таврійськ становлять близько 14,9 млн.грн. на рік.
Крім того, за останні 2 роки з міського бюджету на капітальні ремонти для шкіл №5 та №7 виділено 1,3 млн.грн.
Медичне обслуговування
Амбулаторія загальної практики сімейної медицини №3 в м.Таврійськ та ФАП с.Плодове .
Медичних працівників — 15 осіб.
Отримують медичну допомогу 12102 особи, з них 2105 — діти.
Всього витрат для м.Таврійськ — близько 9,2 млн.грн. на рік.
Культура
Три заклади: Новокаховська школа мистецтв (м.Таврійськ, вул.Гайдара, 9), міська бібліотека №4 (м.Таврійськ), Плодівська сільська бібліотека.
Працівників — 20, учнів школи мистецтв — 130.
Всього витрат для м.Таврійськ — близько 1,3 млн.грн.
За рахунок міського бюджету встановлено індивідуальне газове опалення у школі мистецтв — 100 тис.грн., виконано ремонт Плодівської сільської бібліотеки — 200 тис.грн.
Цивільний захист населення
Потенційно небезпечних об’єктів — 12, хімічно-небезпечний об’єкт — 1. Забезпечено реалізацію вимог техногенної та пожежної безпеки на суб’єктах господарювання, що можуть створити реальну загрозу виникнення аварії.
Передбачено забезпечення промисловими засобами захисту органів дихання від небезпечних хімічних речовин непрацюючого населення, яке проживає в прогнозованій зоні хімічного забруднення.
Всього витрат для м.Таврійськ — близько 0,1 млн.грн.
Соціальний захист дітей
Облік дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування, дітей, які мешкають у родинах, де батьки ухиляються від виконання своїх обов’язків. Підтвердження юридичного статусу дітей. Влаштування дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування до сімейних форм виховання. Захист житлових та майнових прав дітей. Представництво інтересів дітей у судових засіданнях. Проведення профілактичних рейдів, профілактичних заходів з підлітками та батьками дітей.
Всього витрат для м.Таврійськ — близько 0,1 млн.грн.
Міський центр соціальних служб
для сім’ї, дітей та молоді
На обліку перебувають: особи, які звільнені від покарання без позбавлення волі, — 42; особи з місць позбавлення волі — 10; сім’ї, які знаходяться у складних життєвих обставинах, — 28; прийомні сім’ї — 2; матері-одиначки — 47.
Всього витрат для м.Таврійськ — близько 0,1 млн.грн.
Житлово-комунальне господарство
На балансі КП»Міський водоканал» перебуває 20,3885 км каналізаційних мереж м.Таврійськ та 3 КНС.
Станом на 01.08.2016 рік заборгованість КП «Таврійський водоканал» перед КП «Міський водоканал» становить 1,2 млн.грн., яка зафіксована судовими рішеннями. Графік виплати розстрочених платежів КП «Таврійський водоканал» не виконується.
Реєстрація, адміністративні послуги
Надаються адміністративні послуги у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання/перебування осіб.
ЦНАП виконавчого комітету Новокаховської міської ради обслуговує мешканців міста Таврійськ з питань надання адміністративних послуг в сфері земельних відносин, оформлення та видачі паспорта громадянина України, реєстрації, зняття з реєстрації місця проживання особи, оформлення дозвільних документів, передбачених чинним законодавством України.
Суб’єкти надання адміністративних послуг, з якими співпрацює ЦНАП (Відділ Держгеокадастру в м. Нова Каховка, Новокаховський міський сектор УДМС України в Херсонській області, Відділ реєстрації Новокаховської міської ради, Новокаховський міський відділ Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Херсонській області), знаходяться в м.Нова Каховка та обслуговують територію Новокаховської міської ради.
Всього витрат для м.Таврійськ — близько 0,2 млн.грн.
Відділ у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту
Обслуговуються: багатодітні сім’ї — 80, діти із багатодітних родин — 270.
Безоплатне надання послуг відпочинку та оздоровлення дітям пільгових категорій, надання статусів багатодітним родинам, дітям із багатодітних сімей, що мають реальну можливість скористатись пільгами, які передбачені чинним законодавством. Жителі Таврійська вільно користуються спортивною інфраструктурою Новокаховської міської ради
Всього витрат для м.Таврійськ — близько 0,6 млн.грн.
Робота з виборцями
На території Таврійської міської ради кількість виборців — 9541.
Ведення державного реєстру виборців здійснюється спеціалістами в м.Нова Каховка.
Всього витрат для м.Таврійськ — близько 50 тис.грн.
Архівні послуги
Забезпечено зберігання, облік і охорону документів Національного архівного фонду на різних носіях інформації, переданих архівному відділу органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності, об’єднаннями громадян, громадськими спілками, релігійними організаціями, які діють (діяли) на території міста, документів особового походження, друкованих, ілюстративних та інших матеріалів, що використовуються для довідково-інформаційної роботи, облікових документів і довідкового апарату до них. Довготривале збереження документів з кадрових питань ліквідованих суб’єктів господарювання.
Всього витрат для м.Таврійськ — близько 0,6 млн.грн.
Транспортні послуги
Кількість міських автобусних маршрутів — 3.
Щоденно задіяні 6 автобусів, в день виконується 91 рейс, вартість проїзду 5 грн., безкоштовно перевозяться 3 пасажира в салоні автобуса кожного рейсу. Для зручності мешканців м.Таврійськ та с.Плодове автобуси рухаються центральними вулицями міста Нова Каховка.
Фінансове управління
Забезпечує реалізацію державної бюджетної політики на території Новокаховської міської ради.
Всього витрат для м.Таврійськ — близько 0,2 млн.грн.
За 2011-2015 роки з Новокаховського міського бюджету до бюджету Таврійської міської ради виділялись кошти:
2011 рік:
— на утримання мереж вуличного освітлення — 20,0 тис.грн.;
2012 рік:
— субвенція для покриття невиконання доходної частини загального фонду по власних і закріплених доходах — 295,6 тис.грн.;
— для проведення капітального ремонту житлового будинку з вбудованими приміщеннями на вул. Молодіжній, 33 — 76,1 тис.грн.;
— забезпечення надання щомісячної адресної допомоги населенню — 2,2 тис.грн.;
2013 рік:
— на оплату праці з нарахуваннями, енергоносіїв (утримання ДДЗ) — 100,0 тис.грн.;
— на облаштування системи автономного опалення школи мистецтв у м.Таврійську — 200,0 тис.грн. (профінансовано 100,0 тис.грн.);
— на адресну допомогу отримувачам субсидій, які використовують електроопалювальні прилади — 16,5 тис.грн;
2014 рік:
— на облаштування дитячого спортивного майданчика в Таврійську — 80,0 тис.грн.;
— на облаштування системи автономного опалення школи мистецтв у м.Таврійську — 100,0 тис.грн. (профінансовано 93,0 тис.грн.).
2015 рік:
— на реконструкцію будівлi по вул.Червонопрапорній, 38а у с.Плодове — 100,0 тис.грн.;
2016 рік:
— на реконструкцію будівлi по вул. Червонопрапорній, 38а у с.Плодове — 200,0 тис.грн. (профінансовано станом на 01.09.2016 р. — 100,0 тис.грн.);
— передача Херсонському міському бюджету на утримання державного закладу «Відділкова лікарня станції Херсон» ДП «Одеська залізниця» (поліклінічне відділення станції Каховка в м. Таврійську) в сумі 517,2 тис.грн.
Всього : 1,4 млн.грн.
Всьго громада м. Таврійськ отримує 31,95 млн.грн. на рік

Наслідки для громади м.Таврійськ після можливого відокремлення від Новокаховської міської ради
Видатки з бюджету м.Таврійськ спрямовуватимуться на:

Управління праці та соціального захисту населення (собез)

В м.Таврійськ необхідно буде створити УПСЗН (собез), Центр соціальної реабілітації дітей­інвалідів, Центр професійної реабілітації інвалідів, Відділення соціальної допомоги вдома.
Мінімальний обсяг видатків на створення та утримання — 2,4 млн.грн.

Заклади освіти
У Таврійську необхідно буде створити відділ освіти, прийняти ЗОШ №5 та №7 на свій баланс і забезпечити фінансування даних закладів; забезпечити повноцінне функціонування двох дитячих дошкільник закладів — «Джерельце» та «Дзвіночок».
Мінімальний обсяг видатків на створення та утримання — 16,1 млн.грн.

Медичне обслуговування
Неможливо буде перепрофілювати діючу амбулаторію під повноцінне цілодобове поліклінічне відділення (інфраструктура не відповідає медичним стандартам). Необхідно вирішити питання створення поліклініки.
Треба створити клініко­лабораторне і рентгенологічне відділення, так як послуги КЗ «ЦМЛ міста Нова Каховка» не будуть надаватись безкоштовно, а тільки на підставі договірних відносин — платно. Але жодне з приміщень амбулаторії міста Таврійськ не відповідає вимогам санітарно­медичних стандартів, що робить створення відділень неможливим.
Таврійські міській раді необхідно буде створити свою комунальну аптеку, яка забезпечуватиме пільговими медикаментами населення, у т.ч. онкохворих.
У разі направлення мешканців Таврійська до «КЗ Центральна міська лікарня міста Нова Каховка» для отримання медичної допомоги, медичні послуги їм будуть надаватись відповідно до затверджених тарифів як жителям іншої громади. Вартість 1 ліжко­дня складає 229,56 грн. на цілодобовому стаціонарі, з наданням благодійних внесків на потреби лікарні, залежно від профілю відділення, від 100 до 200 грн.
Мінімальний обсяг видатків на створення та утримання — 17,0 млн.грн.

Культура
Необхідно забезпечити фінансування: Новокаховської школи мистецтв (м.Таврійськ, вул.Гайдара, 9), міської бібліотеки №4 (м.Таврійськ), Плодівської сільської бібліотеки. У разі передачі бібліотек №4 та Плодівської сільської до Таврійської міської ради, вони втратять категорію, бібліотечні фонди (31,7 тис), оргтехніку, можливість щорічно поповнювати фонди за Державною програмою «Українська книга». Необхідно буде створювати сектор або відділ культури з кадровою та бухгалтерською службою, виділяти приміщення, закуповувати меблі, оргтехніку, організовувати робочі місця.
В бюджеті Таврійської міської ради необхідно буде передбачати на це відповідні кошти.
Мінімальний обсяг видатків на створення та утримання — 1,5 млн.грн.

Цивільний захист населення
Необхідно буде створити місцеву ланку цивільного захисту та провести ряд організаційних заходів у сфері цивільного захисту.
Треба створити: аварійно­рятувальні служби, формування та спеціалізовані служби цивільного захисту, пожежну частину, забезпечити їхню діяльність та здійснення контролю за готовністю до дій за призначенням; місцеву систему централізованого оповіщення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій та забезпечувати її функціонування; забезпечити оповіщення та інформування населення про загрозу і виникнення надзвичайних ситуацій; провести заходи з підготовки до евакуації на випадок надзвичайних ситуацій; матеріальний резерв для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій; резервний фонд для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, який має становити до 3% від місцевого бюджету.
Мінімальний обсяг видатків на створення та утримання — 7,1 млн.грн.

Соціальний захист дітей
При можливому від’єднанні від Нової Каховка Таврійська погіршиться якість надання послуг та соціальних стандартів для місцевого населення. В Таврійській міській раді необхідно створити нову структуру — службу у справах дітей.
Мінімальний обсяг видатків на створення та утримання — 1,0 млн.грн.

Міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді
При можливому від’єднанні від Нової Каховки у Таврійську необхідно створити свій центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
Мінімальний обсяг видатків на створення та утримання — 0,7 млн.грн.

Відділ у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту
Відокремлення негативно вплине на соціально незахищені та пільгові категорії населення у зв’язку із зупиненням міських програм щодо фінансування закладів фізичної культури та спорту, безоплатного надання послуг відпочинку та оздоровлення дітям пільгових категорій, надання статусів багатодітним родинам, дітям із багатодітних сімей, що мають реальну можливість скористатись пільгами, які передбачені чинним законодавством. Необхідно створити відповідну структуру для надання всіх вище вказаних послуг. Обов’язковим є створення дитячо­юнацької спортивної школи.
Мінімальний обсяг видатків на створення та утримання — 1,0 млн.грн.

Житлово­комунальне господарство
На балансі КП»Міський водоканал» перебуває 20,3885 км каналізаційних мереж м.Таврійськ та 3 КНС. Станом на 01.08.2016 року заборгованість КП «Таврійський водоканал» перед КП «Міський водоканал» становить 1,2 млн.грн., яка зафіксована судовими рішеннями. Графік виплати розстрочених платежів КП «Таврійський водоканал» не виконується.
Оскільки м.Таврійськ не має своїх очисних споруд, скидати стоки найімовірніше підприємство буде на очисні споруди м.Нова Каховка. За підрахунками КП «Міський водоканал» щомісячна орієнтована вартість послуги складатиме 318,8 тис.грн. (40,0 тис.м3 по 7,97 грн.). В разі несвоєчасних розрахунків у КП «Міський водоканал» зростатиме заборгованість.
Мінімальний обсяг видатків на рік — 5,0 млн.грн.

Реєстрація, адміністративні послуги
У разі відокремлення м.Таврійськ відділом реєстрації Новокаховської міської ради буде неможливо надавати адміністративні послуги населенню Таврійської міської ради, а саме: у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб­підприємців, реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання/перебування осіб.
Необхідне створення реєстраційного відділу та центру надання адміністративних послуг (створення займе мінімум півроку). Міським головою Таврійської міської ради до теперішнього часу не вжито заходів щодо надання адміністративних послуг населенню з питань реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання/перебування осіб, які необхідно було здійснити до 4 квітня 2016 року. Постає питання скільки часу буде потрібно Таврійській міській раді для створення нових органів для надання адміністративних послуг населенню.
Мінімальний обсяг видатків на створення та утримання — 0,7 млн.грн.

Робота з виборцями
Необхідним буде створення окремого відділу ведення Державного реєстру виборців у місті Таврійськ з урахуванням обов’язкових вимог ЦВК щодо розташування та обладнання цього відділу.
Мінімальний обсяг видатків на створення та утримання — 0,3 млн.грн.

Архівні послуги
Необхідним буде створення та належне утримання архівного відділу та трудового архіву.
Мінімальний обсяг видатків на створення та утримання — 4,5 млн.грн.

Фінансове управління
Необхідно буде створити своє фінансове управління.
Мінімальний обсяг видатків на створення та утримання — 0,5 млн.грн.

Транспортні послуги
Відокремлення м.Таврійськ призведе до порушення автобусної маршрутної мережі. До міських автобусних маршрутів належать ті, що не виходять за межі території населеного пункту. Зараз перевезення мешканців Таврійська здійснюється 3­ма міськими маршрутами: №2 «Ринок — Рефрежираторне депо», №12 «Ринок — с. Плодове», №15 «мікрорайон «Східний» — мікрорайон «Сокіл».
В разі відокремлення Таврійська ці маршрути кваліфікуються як приміські автобусні маршрути, які з’єднують два райони, тому забезпечення організації пасажирських перевезень на них покладається на облдержадміністрацію.
Місцями зупинки на приміських автобусних маршрутах визначаються автостанції (в м.Таврійськ своя автостанція відсутня), на маршрутах не передбачається проїзд по місту, тому пасажири змушені будуть на автостанції м.Нова Каховка здійснювати пересадку на автобуси, що курсують містом.
Жителі м.Таврійськ та с.Плодове змушені будуть вдвічі більше платити за проїзд: в приміському сполученні до автовокзалу (вартість проїзду визначить облдержадміністрація) та по м.Нова Каховка до місць призначення (вартість проїзду по місту — 4 грн.).

Всього витрат громади м. Таврійськ — 57,8 млн.грн.

Інформацію підготовлено без урахування приєднання Кам’янської сільської ради та витрат на створення органів державної влади (поліції, прокуратури, СБУ, суду, Пенсійного фонду, центру зайнятості, фондів соціального страхування, державного казначейства тощо).