Матіос назвав кількість самогубств серед військових за час проведення АТО

Головний військовий прокурор України Анатолій Матіос повідомив, що станом на 1 квітня 2018 року щонайменше 554 учасників бойових дій на Донбасі вчинили самогубство. Про це він у середу, 25 квітня, написав на своїй сторінці в Facebook.

“При цьому за час проведення АТО щонайменше 554 особи вчинили самогубство (офіційна статистика ЄРДР станом на 01.04.2018)”, – повідомив Матіос.

Водночас він заявив, що з початку проведення АТО статус учасника бойових дій отримали майже 326 тис. осіб, 8489 з них зазнали каліцтва та поранень, а 3784 військовослужбовців загинули.

“У поточному році Державним бюджетом України на заходи з психологічної реабілітації, соціальної та професійної адаптації учасників АТО та їх забезпечення санаторно-курортним лікуванням передбачено 109 млн. грн. Вимушені констатувати, що через об’єктивну відсутність достатньої кількості фахівців-психологів з практичним досвідом (їх трохи більше 300, що катастрофічно мало на всіх військових держави) у військових частинах підхід до психологічної реабілітації з об’єктивних причин залишається вимушено формальним”, – наголосив головний військовий прокурор.

Крім того, за його словами, військові прокурори встановили, що централізовані заходи з психологічної реабілітації учасників АТО в Україні у 2018 році не здійснюються взагалі.

Як повідомлялося 2 березня, кількість самогубств серед українських військовослужбовців дещо скоротилася з 2015 року, 30% суїцидів відбувається в зоні АТО.