Матіос назвав винного в Іловайській трагедії

Причинно-наслідковий зв’язок Іловайської трагедії один – вторгнення майже 15-тисячного війська РФ, масований обстріл і розстріл наших небойових колон. Про це в ефірі телеканалу ZIK заявив головний військовий прокурор України Анатолій Матіос, передає УНН.

Анатолій Матіос“Єдиним фактором, який призвів до цієї трагедії, був масований прямий вхід російських військ, якому передувало 20 днів обстрілів з території Російської Федерації “Градами” резервів Збройних сил України та інших формувань, які знаходилися та проводили операцію із “зачистки” Донецької та Луганської областей. Так от, за ці 20 днів, ми всі пам’ятаємо Зеленопілля, ми всі пам’ятаємо ці жахливі кадри, це все відбувалося… Росія масштабно готувалася допомогти тим квазіутворенням, які уже дихали на ладан”, – зазначив Матіос.

Головний військовий прокурор наголосив, що дія кожного військового оцінена фахівцями, які провели експертизу.

“Правова оцінка полягає у тому, чи є підстави, чи нема, для оголошення підозри. Підставами для оголошення підозри є докази, які підтверджуються не тільки свідченнями осіб, які перебували у тому чи іншому місці, а загальної сукупності. Це тонкі матерії кримінального розслідування нині діючого КПК”, – зазначив Матіос.

Він також розповів, що торік генпрокурор України у стінах ВРУ запропонував народним обранцям, які мають доступ до державної таємниці, ознайомитися із зібраними матеріалами. Проте таке бажання виявили лише четверо нардепів.

“Про що це говорить? Є лавина бажання і очікування, щоб розтерзати когось на хресті і призначити винним”, – вважає Матіос.

Він ще раз наголосив, що “причинно-наслідковий зв’язок цієї трагедії один – не було би вторгнення майже 15-тисячного війська і масованого обстрілу і масованого тяжкого озброєння артилерійського і розстрілу наших небойових колон, не було би цієї поразки”.

Накази українських військових, переконує Матіос, віддавалися відповідно до усіх нормативів.

“Зв’язку не було в Іловайську. Усе робилося службами РЕБ (це радіоелектронна боротьба Російської Федерації), щоби цивільні люди бачили жах того, що відбувається. Ви ж пам’ятаєте, яка була жахлива інформаційна біда в ефірі, коли всі казали: робіть щось в Іловайську. Так от, хочу сказати, що експертизою досліджено із наданням фотодоказів, наданням свідчень осіб із розвідданими… Люди, які ці дані писали, також допитані. На той момент по периметру всього кордону України – від Сумської, Чернігівської, Харківської областей стояли заведеними за три метри від кордону більше 1300 російських БМП, близько 200 танків і так далі. Це все є у звіті ГПУ”, – розповів Матіос.

Як повідомляв УНН, під час виходу українських військових з Іловайська Донецької області коридором 29 серпня 2014 року загинули 366 українських воїнів, 429 отримали поранення.