Майбутній ЦНАП Нової Каховки в центрі уваги

Вчора, 5 липня, заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе провів відео-нараду в режимі on-line з головами об’єднаних територіальних громад з усіх областей України, повідомляє Gazeta.ks.

Херсонщина також взяла участь у заході під головуванням в. о. першого заступника голови обласної державної адміністрації Дмитра Бутрія й долучилася до спільного обговорення питання про надання субвенції з державного бюджету місцевим — на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад.

Також мову вели про те, яким чином слід вибудовувати процес подання й затвердження проектів щодо покращення місцевої інфраструктури громад за рахунок коштів з місцевих бюджетів і Державного фонду регіонального розвитку (далі – ДФРР).

Лев Парцхаладзе вкотре акцентував увагу новообраних керівників ОТГ на тому, що пріоритетними напрямками розвитку об’єднаних територіальних громад має стати створення центрів безпеки громадян, надання адміністративних послуг (ЦНАПів), медичних амбулаторій і нового освітнього простору на базі опорних шкіл у громадах.

До речі, в ході наради заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України у приклад всім областям привів представлений Херсонщиною проект нового регіонального центру надання адміністративних послуг, який буде збудований у Новій Каховці. Цей проект вартістю в 13 млн грн вже затверджений до реалізації ДФРРом. Завдки його реалізації для мешканців усіх громад Херсонської області буде надаватись широкий спектр послуг.

Окрім того, голови ОТГ мали змогу поставити запитання до керівників Мінрегіонбуду, щодо ремонту доріг, розвитку медицини, закупівлі необхідної комунальної техніки, заходів енергоефективності й реконструкції та ремонту закладів соціального значення.

Тут Лев Парцхаладзе зазначив, що важливо налагодити співпрацю між об’єднаними територіальними громадами та обласними державними адміністраціями.

В. о. першого заступника голови ОДА Дмитро Бутрій запевнив: «Обласна державна адміністрація відкрита до співпраці й супроводу проектів об’єднаних територіальних громад до затвердження їх Державним фондом регіонального розвитку, аби прискорити процес удосконалення місцевої інфраструктури і дати громадам змогу раціонально використати додатково залучені кошти».