Майстер-клас для вихователів

 «Давати знання і виховувати особистість на основі свободи і дружелюбності». Саме під таким гаслом у ясла/садку №7 «Ромашка» Новокаховської міської ради (завідувач Тетяна Чепа) 26 жовтня відбувся майстер-клас для вихователів дошкільних закладів міста з теми «Психолого – педагогічне проектування в ДНЗ», що   організували вихователь-методист закладу  А. Кондратович та спеціаліст відділу освіти  О. Бариш.

На захід були запрошені вихователі різних вікових груп із усіх дошкільних закладів міста та району, які прагнуть впроваджувати інноваційні технології та самоудосконалюватися.

«Проектна технологія поєднує в собі реалізацію завдань, визначених чинними програмами, сприяє вихованню не закомплексованої особистості, саморозвиткові дитини, розкриттю її потенціальних здібностей та забезпечує розвиток базових характеристик: ініціативності, компетентності, креативності, самостійності. Та водночас стимулює оригінальність мислення, як самого педагога, так і дітей, спонукає до пошуку нетрадиційних рішень завдань», – стверджують видатні педагоги.  У  цьому переконалися і присутні на майстер–класі 14 педагогів  із 10 садочків міста та району: вони ознайомилися із технологією психолого-педагогічного проектування, видами та етапами будови проекту,  працювали в групах, створили спільну пейзажну картину, яка дала змогу розкритися та згуртуватися, спробували розкрити перший етап – побудувати «Дерево цілей».

Альона Миколаївна наголосила: значення і роль психолого-педагогічного проектування обумовлене тим, що воно слугує єднальною ланкою між теорією і практикою виховного процесу. Спроектувати виховний процес – це значить спроектувати діяльність вихователя і діяльність вихованця в їхній взаємодії. Всі види діяльності в проекті об’єднанні спільною темою за принципом співпідпорядкованості мети  та  способів її досягнення. Тому, А. Кондратович   запрошує педагогів дитячих садків міста  взяти участь у майстер-класі з даної теми у грудні та березні поточного  року.