Майстер-клас з розмальовування писанки

20160412_122709

Збереження традицій українського народу нині залежить від рівня обізнаності з ними підростаючого покоління, адже всі наші спогади – родом з дитинства.

Зі стрімким розвитком сучасного суспільства відходять у забуття надбання наших предків, тому саме на педагогів і батьків покладена важлива місія – удосконаливши власні вміння та знання про звичаї, традиції, свята українського народу, обрати такі форми, методи й прийоми виховання та навчання, щоб викликати у дітей якомога більше позитивних емоцій, що надалі стануть міцним підґрунтям для виховання свідомого громадянина України.

В ДНЗ я/с №1 «Дюймовочка» створені відповідні умови як для педагогів, так і для дітей щодо ознайомлення з минулим українського народу – традиціями, звичаями та обрядами.

20160412_122843

Напередодні одного з найголовніших християнських свят – Великодня та з метою розширення уявлення педагогів про писанки, технологію їх виготовлення, значення символіки та кольорів  12 квітня 2016 року був проведений майстер-клас «Мистецтво розмальовування писанки» (вихователь-методист  Стуканова О.В., вихователі Гітіна І.Ю., Ракоча Т.О.).

Під час заходу дорослі мали змогу отримати інформацію про давній звичай розписування писанки перед Великоднем, її значенням для української родини, про традиційні і нетрадиційні способи оздоблення, ознайомились зі зразками писанок різних регіонів України та повправлялися у самостійному їх розмальовуванні.

Отримані враження та емоції педагоги передадуть малюкам, виготовивши з ними великодні яйця та прикрасивши групові кімнати, територію дошкільного закладу під час  Великодньої Акції «Прикрась Пасхальне дерево».

Сам процес створення писанок, це прекрасний ритуал творіння. Розділивши час із малюками, друзями, родичами, занурившись в яскраві весняні кольори, творчий процес та пізнання – це просто прекрасний спосіб провести свій час та налаштуватися на святкову хвилю.

Такі форми роботи сприяють залученню педагогів, батьків до спільної діяльності з дітьми, створюють святковий піднесений настрій та збагачують уявлення і дорослих, і дітей про звичаї та традиції українського народу.