Майстри чарівних образів. Новокаховський театр юного глядача відзначає річницю від дня заснування

Одного разу, в старій Данії, по казковій адресі створив казку Андерсен дорослу і дитячу про королеву Снігову. Саме з неї почав у Новій Каховці свою творчу діяльність театр юного глядача, який 2 січня  відзначив  57-у річницю від дня  заснування. В піклуванні про виховання юного покоління новокаховчан через театральні постанови Михайло Мойсеєнко створює його на базі драматичного.

Той, хто один раз виступив на сцені знає, що найвдячніший глядач це діти! Саме для них інсценізувались такі казки “Червоненька квіточка”, “Попелюшка”, “Василина прекрасна” та багато інших. В 1976 році за велику роботу з естетичного виховання підростаючого покоління новокаховчан Постановою колегії Міністерства культури УРСР Новокаховському театру юного глядача було присвоєно звання “народний”. З 1978 року і  дотепер с театром керує Заслужений працівник культури України  Анатолій Лазарєв. За цей період режисером було поставлено понад 80 спектаклів, які демонструвалися в період зимових канікул, в літніх оздоровчих таборах. В період першого Всесоюзного фестивалю самодіяльної народної творчості ТЮГ поставив спектакль В. Зіміна “Жила була сироїжка” і отримує нагороду – диплом першого ступеню. Успішно працює театр і в створенні студії акторської майстерності, за рахунок якої поповнюється творчий склад театру, а головними діючими особами є самодіяльні актори, які грають багато років: Н.Савченко, О. Ганжа, В. Пономарчук, І. Гордієнко, Н. Буценко, А. Лазарєв та інші.

В ТЮГ навчались та грали: Сніжана Єгорова, Федір Князь, Віктор Данилюк та інші актори, які сьогодні стали провідними акторами в Київських, Харківських, Вінницьких та Херсонських театрах. А минулого року один з  аматорів – Олег Худик – вже став студентом Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І.  Карпенка-Карого.

Сьогодні в театрі 20 учасників, які беруть активну участь у виставах. Серед них: Валерій Пономарчук, Наталія Савченко, Ольга Ганжа, Інна Гордієнко Віктор Старостенко, Тетяна Колесніченко. Є також талановита молодь: Ольга Олійник (Іпатова), Олександр Ковцун, Олександра Негачова, Аліна Поліщук, Ольга Смагіна, Ганна Клімниченко, Олексій Панченко, Крістина Сушко, Дмитро Янковський, Павленко Любов, Романюта Єлизавета, Ізабелла Єфіменко, Таїсія Гузь, Дар’я Дяговець, Володимир Панченко, Єгор Пшеничний, Микита Тімонов,  Катерина Таджибаєва, Юлія Рохленкова, Анастасія Пономаренко,  та інші.

Юні глядачі із задоволенням дивляться і пам’ятають багато вистав ТЮГу та дарують найголовнішу нагороду артистам – свою любов. Останні роботи театру : “Пригоди Чіполіно” (за казкою Д.Родарі), “Чарівник Смарагдового міста” (за повістю О. Волкова), “Де знайти Ялинку”, “Дванадцять місяців”.

Справжнє чарівне казкове новорічне  дійство артисти  дарували дітям починаючи з 23 грудня і до 10 січня. Вистави “Де знайти Ялинку” та  “Дванадцять місяців” щодня  відвідували усі охочі – як маленькі, так і дорослі містяни й гості Нової Каховки. З відновленням роботи Палацу культури, актори, нарешті, змогли, втілити свої творчі плани сповна, подарувавши радість глядачам. Спеціально до вистав місцевими майстрами були виготовлені нові декорації, зшиті костюми. Репетиції розпочались ще восени. Режисер Анатолій Лазарєв переклав і адаптував до постановки художній твір “Де знайти ялинку”.

Усі ці зусилля не були марними: обидві вистави  знайшли винятково схвальні відгуки, а  особливий захват викликали вони, і це не дивно, у малечі. Крім  того, в усі ці дні у Палаці тривали новорічні ранки, також підготовані Театром юного глядача.

Сьогодні Народний театр юного глядача завершує новорічно-різдвяний показ вистав та готується до обласного фестивалю “Театральна весна Херсонщини – 2018”.