Майже 100 питань в комплексі

img_028410 листопада відбулася 17-та сесія Новокаховської міськради 7-го скликання, в роботі якої взяли участь 26 депутатів з 36 обраних.

Це засідання народних обранців можна назвати рекордним за кількістю розглянутих питань: до порядку дня було внесено 74, перед початком роботи голови депутатських комісій Павло Розломій, Лілія Микитенко, Сергій Хоменко та депутат Олександр Афанасьєв внесли ще більше 20 додаткових.

Результати роботи депутатів, якій передували докладні узгодження із профільними спеціалістами виконкому на комісіях, були надзвичайно плідними. По-перше, вони вислухали звіт керівника Новокаховської міської прокуратури Олександра Короля. Розглянули і затвердили звіт виконавчого комітету про виконання міського бюджету за 9 місяців. За згоди обранців не тільки були внесені зміни до заходів діючих міських програм, а й затверджено Програми молодіжної політики на 2017-2021р.р.; оздоровлення та відпочинку дітей на 2017-2020р.р. Прийнято нові редакції Положення таких відділів виконкому – освіти, архівного, у справах сім’ї, молоді і спорту та культури і туризму. Затверджено: нові редакції статутів усіх дитячих садків (21) та шкіл (14); загальна чисельність працівників апарату відділу освіти; центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді; центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів.

У зв’язку з дофінансуванням ремонтних робіт розподілено кошти у я/с «Черемушки», «Золотий ключик» та гімназію. На заміну вікон у спортзалі «Будівельник» спрямовано 187,814 тис. грн. КП «НК «Екосервіс» поповнено статут на 170 тис. грн. для придбання бульдозеру ЧТЗ Т-130. Окрім того, фінансову підтримку отримали КП «Автоцентр» – 2 млн. 500 тис. грн. (на відшкодування різниці в тарифах, купівлю автотранспорту та палива), КП «Основа» – 1 млн. 99,7 тис. грн. (погашення заборгованості з різниці в тарифах, по податках та ін.), КП «Центральна міська аптека» – 30 тис. грн. (на купівлю вогнетривкого сейфу для зберігання медикаментів), КП «Агенція регіонального розвитку» – 39,1 тис. грн. (погашення заборгованості по неподаткових платежах).

Депутати відреагували згодою на позапланове виділення коштів на холодильники для зберігання ліків для міської лікарні (20 тис. грн.) і електроплиту для дитсадка «Соколятко» (15 тис. грн), де згоріла стара, що відпрацювала 13 років.

Обранці погодилися внести фінансові зміни до попередніх рішень міськради, зокрема, змінено ставку земельного податку для ділянок загального користування садівничих товариств – 0,003; а також розглянули блок земельних питань. Якщо конкретніше, то визначили земельні ділянки несільськогоподарського призначення, які будуть передані в оренду шляхом земельних торгів. Планується, що по вул.Довженка в районі будівлі №47 облаштують автостоянку, а ще одна платна автостоянка з’явиться по вул Букіна, 52-б.

Члени ради надали дозвіл на розробку детальних планів територій та проектів землеустрою, а також на виготовлення документів із землеустрою громадянам та учасникам АТО. На особливому контролі – фактичне використання землі на території Нової Каховки. До уваги депутатів представили звіт комісії, яка перевірила користувачів 9 земельних ділянок в різних мікрорайонах міста. За результатами по кожній з них складено рекомендації, які були ухвалені.

Коли перейшли до надання дозволів мешканцям міста на розміщення металевих гаражів у подвір’ях, депутат Олена Михайлова запропонували переглянути порядок оформлення цієї процедури, а саме: визначити категорії громадян, які можуть скористатися правом на персональний гараж під під’їздом, а також провести інвентаризацію самих металевих споруд, тобто перевірити, хто користується ними насправді і в якому вони стані. Міський голова визнав пропозицію слушною, тому незабаром буде створено комісію, до складу якої увійдуть архітектори і землевпорядники, які візьмуться за цю роботу.

В черговий раз на сесії на фоні загальної робочої обстановки виблискували представники так званого опозиційного гурту місцевого депкорпусу. Про насиченість порядку денного і кількість розглянутих питань не треба зайвий раз нагадувати. Враховуючи ті кардинальні зміни державного устрою, які відбуваються зараз щодня, такою й повинна бути робота депутатів всіх рівнів. Хоча незрозумілим і дивним є ставлення до своїх обов’язків тих депутатів, які виставляють себе виборювачами справедливості, а виходить чомусь навпаки.

Цього разу один із «совістливих» депутатів, діяльність якого, як він сам сказав, проходить переважно у Херсоні, намагався влаштувати бенефіс самому собі. Початком «плідної» роботи став його коментар щодо звіту прокурора міста. Намагаючись пред’явити представнику закону щось таке, чого і сам не міг второпати, він хотів отримати конкретну відповідь, не навівши жодного реального факту. Продовженням пошуку резонансу для громади стали вислови власної думки щодо програми про розвиток футболу, нового комунального охоронного підприємства, списку присяжних та інших питань. Щодо затвердження кандидатур присяжних зауважив на те, що шість кандидатів – безробітні, тобто, мовляв, як людей, що не мають постійного доходу, можна запрошувати до участі у судочинств? Натякаючи на заангажованість списку, підспівала йому і однопартійка: що це таке – аж п’ять працівників водоканалу? Хоча ми, маючи цей список, нарахували двох. Звісно, з ким не буває, помилилася, а, може, навмисне добавила нікому не потрібних емоцій. Так, для картинки, а газети потім розтягнуть на цитати.

«Нікому не можна принижувати людської гідності громадян, тим більше депутату», – відповів міський голова. І на таке тонке діло – судити людей – не всякий погодиться, хоча, як зазначила юрист виконкому Тетяна Ільїна, кожний із майбутніх присяжних особисто надав згоду на участь у судових засіданнях.

Викрики з місця, запитання та репліки до міського голови з голосу, перебивання – все це депутатка-«патріотка» видавала за змістовну роботу, за що і отримала зауваження від лічильної комісії. Чіпляння до начальника відділу освіти Оксани Якубової під час обговорень шкільних статутів теж було зображено нею як серйозний робочий процес. Для цього народна обранка навіть вийшла до трибуни. Проте неважко було здогадатися, що «редакційні правки» – це банальний «засвіт» для преси, бо «революціонерку» відразу почали фотографувати кореспонденти місцевих видань. Мало того, вона настільки знахабніла, що звинуватила очільницю міськво в ігноруванні депутатської комісії. І це при тому, що до сесії була проведена змістовна робота з виправлень і доповнень шкільних статутів. Працювала комісія, ініційована саме начальницею міськво, директори шкіл брали безпосередню участь у доопрацюванні документів. І тут «совістлива», у якої не було запитань під час попередніх обговорень, вирішила з депутатської трибуни втерти носа «необізнаним» освітянам. Не треба казати, що така відверта брехня обурила О.Якубову. Міському голові прийшлося розставляти крапки над «і» і припиняти виступ одного актора, тобто депутата.

Проте «справедлива» Параска ще сіпалася з місця до голови гуманітарної комісії Л.Микитенко, вигукуючи про російську мову, на якій ведеться навчання в 1-ій школі. Правди ніде діти: ніяк депутатка не збагне, що її політично прикрашений піар на слові «російське», яке для неї стало тією самою грілкою, на яку вона безщадно кидається, як нерозумний Тузик, вже давно викрито.

Можливо, таким самим низькопробним піаром є ігнорування під час голосування «опозиційними» однодумцями, серед яких є і освітяни, прийняття статутів дошкільних закладів освіти. Чим перед ними завинили педагоги і вихованці будинку дитячої творчості, центру спорту, туризму та екскурсій «Донапріс», станції юних техніків, дитячої спортивної школи, невідомо. Можливо, тим, що отримують кошти на свою діяльність з міського бюджету? Шкода грошей для дітей… Засідання сесії транслюється в режимі он-лайн, і новокаховчани можуть на власні очі переконатися, хто голосує проти гуртків і спортивних секцій у місті. На цьому навіть мер зауважив.

А спитай їх: чому не голосуєте? не те, щоб обґрунтованої, нормальної відповіді не дадуть. Ми проти – і все. Так само не відповість, для чого приходив на сесію один з укропівців пан Рашевський. На початку роботи він вийшов із зали, а прийшов наприкінці засідання. Щодо його роботи з відстоювання інтересів громади просто констатуємо факт: відповідальність і він – речі абсолютно не сумісні. Про що він збирається звітувати виборцям? Можливо, розраховує на те, що ніхто ні про що не спитає.

Лариса Голубєва