Медіація – крок до примирення!

У рамках всеукраїнського проекту «Попередження ґендерно зумовленого насильства, торгівлі людьми та порушення прав людини», за підтримки донорської організації «Хліб для Світу», який впроваджує Міжнародний жіночий правозахисний центр «Ла Страда-Україна», 29-30 квітня та 1 травня  на базі спеціалізованої загальноосвітньої школи  №8 Новокаховської міської ради було проведено навчання учнів 7-10 класів у якості медіаторів для профілактики і розв’язання конфлікту з використанням медіації в навчальних закладах.

У навчанні взяли  участь підлітки 7-10 класів (всього 25  осіб): ЗОШ№1, ЗОШ№3, ЗОШ№6, ЗОШ№7, СЗОШ№8, ЗОШ№10 та Маслівської  ЗОШ.

По закінченню навчання учні отримали сертифікат «Базові навички медіатора Шкільної Служби Порозуміння», які вручила директор СЗОШ№8 Олійник Оксана Михайлівна.

Навчання проводила запрошений тренер-медіатор Національної мережі медіаторів  ГО «Ла Страда–Україна»  Оксана Дацко.

Програма «Медіація однолітків» має на меті здійснення цілеспрямованої діяльності у профілактиці та швидкому реагуванні на конфліктні ситуації в шкільному середовищі, вона передбачає залучення дітей – медіаторів до процесу вирішення учнівських конфліктів: пройшовши навчання, учні – медіатори допомагають своїм одноліткам домовлятися у ситуаціях конфліктної взаємодії без участі вчителів, батьків, адміністрації.

Результатом реалізації програми є створення інституту посередництва – шкільної служби медіації однолітків, діяльність якої спрямована на вдосконалення системи міжособових взаємин, покращення психологічного клімату у шкільному колективі.

 

Людмила Доровських, організатор і координатор навчання, медіатор Національної мережі медіаторів  ГО «Ла Страда–Україна», психолог вищої категорії  СЗОШ№8