Медіація – шлях до примирення

В Україні медіація впроваджується вже не перший рік, але широкого поширення й досі не набула. Це пов’язано з невеликою кількістю фахівців-медіаторів та переважною непоінформованістю суспільства про даний процес.фото0330З метою зменшення конфліктів та напруженості в суспільстві Міжнародний жіночий правозахисний центр «Ла Страда-Україна», за підтримки Посольства Великої Британії в Україні,  реалізують проект  «Розбудова миру, профілактика і розв’язання конфлікту з використанням медіації в групах та громадах, які постраждали від конфлікту, особливо серед жінок та дівчат ВПО». В рамках даного проекту було організовано якісне навчання та підготовку спеціалістів-медіаторів, майже зі всіх регіонів країни, щоб у подальшому вони мали можливість допомагати у вирішення спорів та конфліктних ситуацій на базі організацій, які представляли.

Таким чином, Новокаховська загальноосвітня школа-інтернат, де медіатором є Людмила Левочко, являється одним із закладів впровадження програми «Базові навички медіатора в навчальних закладах і громаді». У закладі активно проводяться заходи, спрямовані на  формування навичок ефективного вирішення конфліктів у учасників навчально-виховного процесу (учнів, їхніх батьків та працівників закладу):

  • інформаційні заходи;
  • заняття з елементами тренінгів;
  • кола порозуміння;
  • власне медіаційні зустрічі з вирішення конфліктних ситуацій.

Дана робота спрямована не лише на ефективне вирішення конфліктів та попередження їх виникнення, а й  на профілактику насильства у суспільстві. Оскільки конфлікти виникають часто, а невміння конструктивно їх вирішувати нерідко призводить до застосування насильства.

Важливо, що до медіатора Новокаховської ЗОШ-інтернату за допомогою у вирішенні конфліктиних ситуацій можуть звернутися не лише учасники навчально-виховного процесу закладу, а й представники громади, тобто жителі нашого міста.

Наприкінці хотілось би зазначити, що  Міжнародний жіночий правозахисний центр «Ла Страда-Україна» вже багато років працює в напрямі запобігання торгівлі людьми, ліквідації всіх форм дискримінації та насильства у суспільстві, сприяння дотриманню прав людини та захисту прав дітей. Важливим напрямком роботи ценру є національні гарячі лінії номери яких: для дітей і про дітей – 0 800 500 225 або 772 (з мобільних), для дорослих: 0 800 500 335 или 386.Інформ