Медик, що оперував бійців у бліндажі на передовій, тепер впроваджує реформи в МОЗ (Фото 18+)

Сьогодні хірург Олександр Данилюк працює керівником експертної групи з питань надання екстреної медичної допомоги Директорату медичних послуг, і разом зі своєю командою впроваджує зміни в системі екстреної медичної допомоги. Але цьому передував звитяжний бойовий шлях. Про це на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook розповіла очільниця МОЗ Уляна Супрун.

“Праворуч на фото — Олександр Данилюк на 9-ту добу безперервної медичної допомоги захисникам. З 8 по 18 лютого 2015 року, коли російські військові взяли Дебальцеве в оточення, а наші бійці потрапили в одні з найзапекліших боїв за весь час російсько-української війни, Олександр провів 95 операцій в бліндажі — без ліків, інструментів та обладнання, під землею, в оточенні ворога. Він був єдиний хірург.

“Ми посміхаємося, бо ми живі. За годину після цієї фотографії настане час Х, почнемо прорив з оточення. Я вперше попросив зробити фотографію – зафіксувати мить в нашій підземній операційній. Бо це, мабуть, з часів Другої світової ніхто не робив такі операції в таких умовах і з такими ресурсами.”, — каже Олександр в інтерв’ю Texty.org.ua. Важливий текст, який раджу прочитати кожному – https://goo.gl/ww38RC.

Разом із побратимами він пройшов крізь пекло, але весь цей досвід він погодився застосувати для того, щоби розвинути якість надання медичної допомоги до міжнародних стандартів. Як на полі бою, так і в цивільних містах.

Зараз в його руках частіше папери, а не скальпель, але саме завдяки його роботі в Міністерство охорони здоров’я України вдалося ухвалити накази, які вплинуть на життя мільйонів. Зокрема:

Створюється єдиний медичний простір, в якому співпрацюватимуть МОЗ України та медичні служби сил оборони для військово-медичної підготовки, медичного забезпечення, реабілітації наших захисників.

Медики-волонтери можуть їздити у відрядження у прифронтові лікарні, що запобігає дефіциту медичних кадрів.

Військові аптечки тепер мають повністю відповідати стандартам НАТО.

Для мене є дуже цінним, що Олександр погодився працювати разом із командою МОЗУ. Сьогодні він працює керівником експертної групи з питань надання екстреної медичної допомоги Директорату медичних послуг, і разом зі своєю командою впроваджує зміни в системі екстреної медичної допомоги. Сподіваюся приклад Олександра надихне більше людей до позитивних змін в країні!” – розповіла пані Супрун.