Медики філіалу залізничної лікарні у Таврійську скоро отримають зарплати

Ми неодноразово висвітлювали ситуацію, яка склалася у Таврійському поліклінічному відділенні «Відділкової лікарні станції Херсон ДП «Одеської залізниці». З нашої ініціативи до розв’язання проблеми долучився помічник народного депутата М. Паламарчука Ігор Павловський. Він не раз відвідував медичний заклад, спілкувася з кожним членом колективу. Крім того, вів перемовини з керівником Департаменту охорони здоров’я Віктором Короленком, інформуючи нардепа Паламарчука про перебіг вирішення питань колективу медзакладу.ЖД-больницаЗа його допомогою до поліклінічного відділення було доставлено 5 тон вугілля для опалення приміщення, надана допомога зі спецодягом та ін.
Та найважливіше питання, яке довело медиків до відчаю та змусило організовувати протестні акції, – невиплата заробітної плати – залишалося висіти у повітрі. Як зазначалося раніше, на рівні Кабміну було ухвалене рішення про виділення спеціальної державної медичної субвенції. При безпосердній участі працівників ХОДА, нардепа Паламарчука, це питання, врешті решт, зрушило з місця. Не зайвим буде сказати, що не стояли осторонь від вирішення проблеми і представники місцевої влади Нової Каховки і Таврійська: міські голови Володимир Коваленко, Микола Різак, а також Олена Михайлова, яка як депутат міськради, з власної ініціативи зустрічалась з керівництвом відділення у Таврійську, неодноразово зверталась до Херсонської облдержадміністрації.
Сьогодні, 12 листопада, з працівниками філіалу «Відділкової лікарні станції Херсон ДП «Одеської залізниці» зустрівся Віктор Короленко. Він запросив ініціативну групу медиків, які представляли інтереси всіх працівників закладу до облдержадміністрації, щоб обговорити проблемне питання та повідомити про заходи, які вживаються для її вирішення.IMG_0060
Віктор Короленко наголосив, що виділена  Кабінетом Міністрів  субвенція у розмірі 961 тис. грн.,  буде спрямована виключно на виплату заборгованої заробітної плати.
Медичний заклад підпорядковується залізничній лікарні, яка, в свою чергу є підвідомчий заклад мінінфраструктури держави. Після багатьох скарг на головного лікаря закладу, в ОДА було проведено чергу робочих засідань, і як результат, вихід знайшли.
«Очікується, що з 16 числа виділені кошти у вигляді медичної субвенції зайдуть на рахунок розпорядника бюджетних коштів і будуть направлені безпосередньо на погашення заборгованості заробітної плати медичному персоналу», – запевнив Віктор Короленко і пообіцяв, як директор Департаменту і депутат обласної ради, взяти це питання під свій контроль. Адже компетенція головного лікаря все ще під питанням.
«За офіційною інформацією на спеціальному рахунку «Відділкової лікарні станції Херсон ДП «Одеська залізниця» знаходиться 476 тисяч гривень. Незважаючи на те, що ці кошти можна було спрямувати на виплату заборгованої заробітної платні медичним працівникам Таврійського філіалу, цього не було зроблено», – відзначив Віктор Короленко.IMG_0068
Спілкуючись з медичними працівниками, Віктор Короленко прозвітував перед ініціативною групою про те, що було зроблено для врегулювання ситуації. Він запевнив, що гроші надійдуть на зарплатні картки працівників лікарні у вівторок-середу наступного тижня.
Також під час зустрічі Віктор Короленко розповів про те, що є плани щодо перспектив лікарні.