Медики та преса за “круглим столом”

Сьогодні, 23 червня, у Новій Каховці, в малій залі засідань міськвиконкому, відбулась зустріч керівництва КЗ “Центральна міська лікарня м. Нова Каховка” та КЗ “Центр первинної медико-санітарної допомоги” з представниками місцевих ЗМІ.  Безпосередню участь у  бесіді взяв перший заступник міського голови Леонід Чурсинов, який  координує роботу  медичної  галузі.

За “круглим столом” присутні розглянули чималу кількість питань. Мова йшла про медичну реформу та можливі ризики у зв’язку з її впровадженням, роботу місцевих  закладів,     їхні проблеми, фінансування та подальші плани на майбутнє.

Розпочинаючи захід, Леонід Чурсинов  акцентував:  з  нинішнього року  фінансування медицини  майже  повністю перекладено на міський бюджет. “Держава за рахунок субвенції надала лише кошти на заробітну плату, і то – не в повному обсязі, – підкреслив він. – Жодної копійки  сьогодні держава не надає ні на закупівлю ліків, ні на перебування на стаціонарному лікуванні хворих та їхнє харчування, ні на утримання комплексів”.

Детально на роботі  ЦМЛ  зупинився головний лікар Ігор Гайдаманчук. Він нагадав: новокаховська лікарня – одна з найбільших та найпотужніших   в області.  На її базі функціонує  16 відділень – 13 клінічних та 3 допоміжних. ЦМЛ має  340 стаціонарних ліжко-місць. “У закладі працює  817 штатних одиниць,  176  з яких –  висококваліфіковані лікаріі. Ми беремо на роботу щорічно  близько  10  молодих  спеціалістів, навчаємо в інтернатурі. Наприклад, на сьогодні навчається шестеро, які прийдуть до нас працювати хірургом, інфекціоністом, педіатром  та за іншими спеціальностями”,- зазначив І. Гайдманчук.

Про роботу Центру первинної медико-санітарної допомоги розповіла головний лікар Зоріна Зінченко. Інформацію, в тому числі, що стосується благодійних внесків мешканців, надала заступник головного лікаря ЦМЛ Ольга Червоненко. Завідувач клініко-діагностичною лабораторією Ольга Лєонтьєва розповіла про  роботу очолюваної нею структури, про послуги для населення, назвала кількість мешканців, які ними користуються.

Більш детально про всі ці питання читайте  на шпальтах свіжого випуску газети “Нова Каховка”.