Медики успішно випробовують новий метод лікування раку

Персоналізовану імунотерапію назвали найперспективнішим методом лікування онкологічних захворювань, повідомляє expres.online.

Медики успішно випробовують новий метод лікування ракуЦей метод уже випробували медики Сполучених Штатів. Керівник відділу молекулярної онкогенетики Інституту молекулярної біології і генетики НАНУ розповів, як він працює.

“Медики виділяють окремі дієздатні захисні клітини хворого на рак пацієнта, розмножують їх лабораторним методом до потрібної терапевтичної кількості, а тоді вводять цьому ж пацієнтові, — каже Володимир Кашуба. — І захисні клітини знищують окноклітини. Така методика вже добре себе зарекомендувала в лікуванні раку молочних залоз.

Із часом імунотерапія може стати порятунком від багатьох видів раку, незалежно від стадії розвитку хвороби. А очевидною перевагою такого підходу до її лікування є можливість зменшити дозу токсичних хіміопрепаратів чи радіовипромінювання і навіть відмовитися від них. Відомо, що вони руйнівні не лише для онкоклітин, а й для здорових клітин організму людини. Нерідко, на жаль, ці агресивні методи терапії не є достатньо ефективними: хвороба не відступає. Імунотерапія, як свідчить досвід, забезпечує тривалий ефект”.

Нагадаємо, триває Нобелівський тиждень. Цьогоріч першу Нобелівську премію (а це 9 мільйонів шведських крон — понад 1 мільйон доларів США) у галузі фізіології або медицини, як оголошено, буде вручено вченим-імунологам Джеймсу Еллісону зі США і Тасуку Хондзьо з Японії за їхні відкриття у сфері боротьби з раком.

Науковці розробили принципово новий підхід до терапії онконедуг, а саме метод інгібування негативної регуляції імунної системи. Завдяки цьому підходу, як сказав у своєму виступі з нагоди оголошення лауреатів премії Джеймс Еллісон, хворих на рак можна лікувати, не застосовуючи традиційних агресивних радіо- і хіміотерпевтичного методів, а вводячи пацієнтам певні імунопрепарати.