Медичні огляди для водіїв

Державне підприємство «Український науково-дослідний інститут медицини транспорту» Міністерства охорони здоров’я України (ДП УКРНДІ МТ МОЗ України) опікується питаннями медичного забезпечення безпеки дорожнього руху.

Упродовж останніх десятиліть у світі спостерігається стрімке збільшення кількості транспортних засобів, що призводить до збільшення кількості дорожньо-транспортних пригод. В Україні масштаби дорожньо-транспортного травматизму та смертності внаслідок ДТП випереджають показники європейських держав, а рівень організації безпеки дорожнього руху залишається вкрай низьким. Щороку Україна втрачає в ДТП понад 3,5 тисячі своїх громадян, близько 30 тис. травмуються.

Така статистика вказує на необхідність удосконалення вимог до стану здоров’я водіїв та їх психологічного стану. У свою чергу на керівників підприємств, що займаються перевезенням пасажирів та вантажів покладається контроль за станом здоров’я водіїв шляхом забезпечення проходження водіями періодичних медичних оглядів та проведення щозмінних медичних оглядів водіїв.

Належна організація проведення попередніх, періодичних, позачергових, перед рейсових та після рейсових медичних оглядів водіїв транспортних засобів є невід’ємною складовою попередження ДТП.

Філією ДП УКРНДІ МТ МОЗ України розроблена та затверджена програма курсу цільового призначення з підвищення кваліфікації медичних працівників, що проводять медичні огляди водіїв транспортних засобів. Завдяки даному курсу медичні працівники мають змогу:

– оволодіти сучасними ефективними методами здійснення медичного контролю водіїв підприємств, установ та організацій;

– навчитися виявляти у водіїв ознаки алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, які впливають на гостроту та швидкість реакції водія;

– ознайомитися з сучасними апаратами вимірювальної техніки та дізнатися більше інформації про тест-системи і порядок їх використання;

– пройти скорочений курс з надання домедичної допомоги потерпілим у ДТП;

– ознайомитися з юридичними аспектами діяльності медичних працівників, що проводять щозмінні перед рейсові та після рейсові медичні огляди водіїв.

З урахуванням необхідності забезпечення належних протиепідемічних заходів, спрямованих на запобігання ускладнення епідемічної ситуації внаслідок поширення коронавірусної хвороби (COVID-19), на період встановлення карантину, Філією запроваджена дистанційна система навчання медичних працівників.

По закінченню навчання медичним працівникам вдається Свідоцтво про підвищення рівня професійної компетентності медичних працівників, що проводять медичні огляди водіїв транспортних засобів та відомості про них вносяться до бази даних.

Також інформуємо, що більш детальну інформацію можна отримати з наступних джерел:

– сайт ДП УКРНДІ МТ МОЗ України: https://medtransvp.com.ua/ ;

– за телефонами: 068-894-99-98; 044-465-99-91.

Відділ галузей економіки