Менше “тіні” – більше грошей

Курортний сезон на Херсонщині ще триває. Але тут уже починають підраховувати, скільки саме численні відпочивальники залишили в місцевих скарбничках.

І ці підрахунки, з першого погляду, доволі обнадійливі. Лише надходження від сплати туристичного збору цьогоріч становили півтора мільйона гривень – на півмільйона більше, ніж торік, зазначають у прес-службі ГУ ДФС Херсонщини.

Та динаміка досить різна: якщо в Генічеському районі його отримали також майже наполовину більше, ніж торік (668,2 тисячі гривень), то, приміром, у Голопристанському районі сума збору зросла менш як на третину (до 430,2 тисячі гривень).

Різниця показує, де активніше виводять із тіні готельний бізнес, а де обмежуються переважно стягненням збору з уже зареєстрованих пансіонатів і баз відпочинку. В одних районах він автоматично зростає переважно завдяки збільшенню вартості тимчасового проживання (туристичний збір – це піввідсотка від неї), а в інших нарощують і базу оподаткування.

Не випадково той-таки Генічеський район поміж курортів став і лідером із надходжень податку на доходи фізичних осіб – працівників оздоровниць, сфери послуг і торгівлі. Він досяг шести мільйонів гривень і піде на соціальні потреби та розвиток інфраструктури району, щоб той став ще привабливіший для гостей Азовського узбережжя.

І цифра далеко не остаточна: адже якщо раніше сезон на Арабатській стрілці тривав лише до кінця серпня, то впродовж останніх років курортники роз’їжджаються звідси лише в середині жовтня.

Голос України