Мери міст України зібралися на Форум місцевого самоврядування

6 листопада в Києві розпочався Форум місцевого самоврядування з обговорення фінансування та реформування соціальної сфери: освіта, охорона здоров’я, соціальний захист. Захід проводить Асоціація міст України в рамках проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС)». 

У Форумі беруть участь міські, сільські та селищні голови, їх заступники, народні депутати України, представники Уряду та міністерств, керівники органів управління освітою, закладів соціального захисту та охорони здоров’я, представники експертного середовища та міжнародних проектів.

У своєму виступі віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко зазначив, що у країні створено 665 ОТГ. Це – 26% території країни, де мешкають 5,7 млн людей. Понад 13 млн (з понад 42,4 млн всього населення) проживають в селах. «Переважна більшість мешканців ОТГ – це сільське населення», – наголосив Геннадій Зубко. Він підкреслив, що завдання децентралізаційної реформи – забезпечити якісними та доступними послугами всіх громадян, незалежно від місця проживання.

Також він відмитив, що сьогодні в Україні створено 723 Центрів надання адміністративних послуг, з них 46 – в ОТГ. «Аби забезпечити 30-хвилинну досяжність до ЦНАПУ для громадянина у будь-якій територій держави маємо збудувати ще 240 ЦНАП. Здебільшого ідеться про сільські території», – підкреслив він.

Детально Геннадій Зубко розповів про нову Концепцію первинної медичної допомоги у сільській місцевості: «Це перехід від фінансування ліжко-місць для хворих до профілактики захворювань і збереження здоров’я громадян». Він акцентував на критичному стані справ сільської медициною сьогодні. За словами Геннадія Зубка, у країнах ЄС співвідношення звернень пацієнтів на первинний та інші рівні медицини становить 80% на 20%. Натомість в Україні 30% громадян звертаються до лікарів на первинному рівні, 70% – одразу шукають допомоги на інших рівнях.

7 листопада Форум продовжує свою роботу.

Джерело: сайт Асоціації міст України