Мери міст вимагають відмінити найблільш одіозні положення Закону про державний бюджет 2016 року

Конференція АМУ 23.01.16На Загальних Зборах Асоціації міст України, що відбулися у Києві 23 січня, було прийнято Звернення до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України.
Делегати від імені всіх членів АМУ, яка на сьогодні об’єднує 557 міст, селищ і сіл, в яких проживає понад 80% населення України, закликали вищі органи державної влади до таких дій:
«1. Прискорити прийняття змін до Конституції України, які забезпечать правову основу для схвалення низки законодавчих актів, необхідних для реалізації реформи місцевого самоврядування і територіальної організації влади.
2. Терміново внести зміни до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік», якими:
• передбачити в статті 27, що фінансування видатків на підготовку робітничих кадрів у професійно-технічних закладах та інших навчальних закладах, розташованих у містах обласного значення, здійснюється лише у разі згоди відповідних міських рад та після передачі з державної у комунальну власність майна цих закладів, проведення всіх необхідних заходів щодо їх юридичного підпорядкування. У разі відсутності згоди міських рад фінансування цих видатків здійснюється з обласних бюджетів, оскільки у 2014 році змінами до Бюджетного кодексу обласним бюджетам було передано 10% податку на прибуток підприємств саме для фінансування видатків на підготовку робітничих кадрів у професійно-технічних закладах;
• у додатку №7 передбачити для місцевих бюджетів окрему субвенцію на надання пільг з послуг зв’язку, інших передбачених законодавством пільг (крім пільг на одержання ліків, зубопротезування, оплату електроенергії, природного і скрапленого газу на побутові потреби, твердого та рідкого пічного побутового палива, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати (утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), вивезення побутового сміття та рідких нечистот), і на компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян. Для збереження балансу Державного бюджету пропонуємо спрямувати на фінансування вищезазначеної субвенції кошти в обсязі 1,940 млрд грн., які наразі передбачені в додатку №7 для здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій;
• вилучити пункт четвертий Прикінцевих положень, який містить доручення Уряду підготувати пропозиції про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо перерозподілу між місцевими бюджетами акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі нафтопродуктів, скрапленого газу, речовин, що використовуються як компоненти моторних палив, палива моторного альтернативного. Таким чином, залишити чинну систему зарахування місцевого акцизу до бюджетів міст, селищ, сіл, об’єднаних територіальних громад.
3. Внести зміни до Бюджетного кодексу України, якими передбачити:
фінансування видатків на підготовку робітничих кадрів у професійно-технічних закладах та інших навчальних закладах здійснюється за рахунок коштів Державного та обласних бюджетів;
• можливість фінансування видатків на підготовку робітничих кадрів у професійно-технічних закладах та інших навчальних закладах, розташованих у містах обласного значення, виключно у разі наявності згоди відповідних міських рад.
4. Передбачити повне забезпечення коштами на фінансування делегованих державою місцевому самоврядуванню повноважень шляхом спрямування до бюджетів місцевого самоврядування 100% податку на доходи фізичних осіб, що сплачується (перераховується) згідно з Податковим кодексом України на відповідній території.
5. Вжити заходів щодо скасування постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 28.12.2015 №3141 «Про внесення змін до Порядку диференціювання за годинами доби тарифів на електроенергію, яка використовується для зовнішнього освітлення населених пунктів, затвердженого постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України, від 22 жовтня 2004 року № 1030», якою підвищено більше ніж удвічі ціни на електроенергію для зовнішнього освітлення населених пунктів.
6. Забезпечити ухвалення в першочерговому порядку законопроектів:
• «Про муніципальну варту» (реєстр. № 2890 від 18.05.2015), що забезпечить контроль виконання рішень органів місцевого самоврядування на території їхньої юрисдикції, профілактику правопорушень, виконання окремих адміністративних стягнень, охорону майна, що перебуває у комунальній власності;
«Про віднесення земель державної власності за межами населених пунктів до комунальної власності об’єднаних територіальних громад» (реєстр. № 3510 від 24.11.2015), що забезпечить підтримку об’єднаних територіальних громад шляхом передачі частини земель державної власності за межами населених пунктів у комунальну власність.