Мешканці багатоповерхівок можуть залишитися без газопостачання?

АТ «Херсонгаз» неодноразово інформувало співвласників багатоквартирних будинків про необхідність укладання договору на технічне обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж. Цього вимагають нормативно-правові акти України, що визначають принципи безпеки газопостачання.

Зокрема, вимогами абзацу 5 пункту 2 глави 1 розділу III Кодексу газорозподільчих систем (далі – Кодекс), затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 30.09.2015 року №2494, визначено, що у випадку не забезпечення технічного обслуговування та поточного ремонту внутрішньобудинкових газових мереж у багатоквартирному житловому будинку розподіл природного газу припиняється.

Додатково нагадуємо, що відповідно до статей 14 (розділу IV) та 19 (розділу V) ЗУ «Про житлово-комунальні послуги» обов’язком саме співвласників багатоквартирних житлових будинків є організація технічного обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж задля забезпечення Оператором ГРМ безперервності та безпеки газопостачання.

На підставі Правил безпеки систем газопостачання, затверджених наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 15.05.2015 року №285 (далі Правила) та Кодексу необхідно врегулювати взаємовідносини між власниками внутрішньобудинкових газових мереж та Оператором ГРМ у вигляді укладення договірних відносин на технічне обслуговування цих мереж.

При цьому слід зазначити, що АТ «Херсонгаз» листом від 24.03.2021 року звернулось до керівництва області з проханням сприяти вирішенню складної проблеми взаємовідносин між власниками внутрішньобудинкових газових мереж та Оператором ГРМ, щоб не допустити відключення будинків від системи газопостачання та створення соціальної напруги.

З огляду на вищевказане, звертаємось до голів ОСББ та всіх співвласників якнайшвидше вирішити питання про технічне обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж, щоб не допустити вжиття газорозподільним підприємством заходів згідно п.5.7 розділу 5 Правил та Кодексу по відключенню будинків від системи газопостачання через незабезпечення необхідного техобслуговування внутрішньобудинкових газових мереж.

Відділ комунального господарства