“Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття!”

9 березня  Україна   відзначила 203-ю річницю від дня народження геніального сина українського народу Тараса Григоровича Шевченка.

У цей березневий день учні та вчителі ЗОШ № 1 (директор О. Зуйко) перегорнули сторінки життєвої  і творчої долі Великого Кобзаря.

Заходи пройшли під таким гаслом: «Звучи над нашим рідним краєм,безсмертне слово Кобзаря!».     Про це повідомляє І.  Романович, вчитель української  мови школи №1.

Класоводи провели для учнів 1-4 класів конкурс на кращого читача Шевченківських поезій  «Я іду з дитинства до Тараса». На уроках українського читання проведено інформаційні хвилинки «Шляхи Тарасової долі», вікторини «Чи знаєш ти твори Шевченка», поетичні марафони та літературні вернісажі. Діти мали змогу переглянути презентації та фільми про Т.Г.Шевченка.

Для учнів 5-11 класів відбувся єдиний тематичний урок у формі усного журналу «Уклін тобі, Тарасе!», в ході якого учні заочно подорожували такими сторінками: «Життя Великого Кобзаря», «Тарас Шевченко – поет», «Т.Г.Шевченко – художник», «Ми не забудемо тебе, Тарасе».

Учні 6-А,В класів узяли участь у загальноміському мітингу, присвяченому 203-річниці з дня народження Тараса Шевченка, вшанували пам’ять українського поета і художника та поклали квіти біля підніжжя пам’ятника Великому Кобзареві.

Учитель Чорновол В.П. і бібліотекар Ковтун З.В. підготували та провели літературну вікторину «Хто Шевченка прочитав, той цілющий серцем став», активними учасниками якої стали учні 9-А, Б класів.

Учні 10-А класу разом з учителем Романович І.В. підготували тематичні газети, стіннівки, які відбили життєвий і творчий шлях Т.Шевченка. Учні прослухали  пісні на слова автора у виконанні сучасних співаків. Випускники (11-А, учитель Данилова О.П.) провели компаративний аналіз життя і творчості Т.Шевченка і В.Стуса, пригадали твори, які здаватимуть під час ЗНО.

У шкільній бібліотеці учні  познайомилися з тематичною виставкою  під назвою «І мене в сім’ї великій, в сім’ї вольній, новій не забудьте пом’янути незлим тихим словом»,  яку організувала Ковтун З.В.

Заключним акордом відзначення цієї події став захід «Козацькому роду нема переводу», адже саме Т.Шевченко першим в українській літературі висвітлив героїчну сторінку козацтва у свої творах. На святі почесним гостем був генерал-майор, отаман полку, головний  осавул округу Леонтьєв Леонід Григорович.

Велика  шкільна родина  ЗОШ №1 впевнено може сказати: «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття, І голос твій нам душі окриля…». Будемо ж вчитися у Тараса Шевченка любити нашу славну Вітчизну. Цінуймо ж спадщину Шевченка!  Учімося у нього!».