“Ми не країна-лісопилка” – Володимир Гройсман дав інтерв’ю Укрінформу

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман наголошує на необхідності створити в Україні переробне виробництво. Про це він заявив в ексклюзивному інтерв’ю Укрінформу.

Ambassador Yovanovitch CBP Asst Commissioner Mark Koumans present customs reform recommendations to Prime Minister Groysman, Kyiv, Sept 19, 2016
U.S. Embassy Kyiv Ukraine / www.flickr.com

Зокрема, Гройсман наголосив, що “ми маємо зростання інвестиційного капіталу в країну, але я вважаю, що у нас тут безмежний фронт дій. Тому створили офіс супроводження інвестицій, який зараз активно розбудовує свою роботу. Наше завдання як уряду – кожна гривня, яка інвестується в економіку України, кожен долар або євро, мають бути успішними. Той, хто хоче вкладати, має знати, що це безпечно для нього, а ми маємо бачити нові робочі місця, новий продукт, заробітну плату людям, податки в державу. І ми активно створюємо механізми для цього. І тут є три питання. Перше – це інвестиції і підтримка інвестиційного процесу. Друге – це відродження української промисловості, і я цим предметно сьогодні займаюсь. Щоб створити український продукт, нам треба створити в країні переробне виробництво. Ми не можемо бути придатком, коли посіяли, зібрали, зерно продали. Або ліс спиляли та експортували. Це – лісопилка. А ми не є країна-лісопилка”.

Глава уряду переконаний, що Україна “може розробляти якісні продукти, тому глибина переробки має дуже важливе значення. Бо глибина переробки – це робочі місця. А робочі місця – це відповідно розвиток економіки тощо. І третя позиція – завоювання нових ринків. Тому в нас є експортна стратегія. Це дуже непросто. У цій роботі ми розраховуємо, в тому числі, і на наше Міністерство закордонних справ. Ми  збільшили фінансування наших дипломатичних представництв за кордоном, і це має дати можливість, у тому числі, представляти достойно український продукт на міжнародних ринках. Ось три компоненти завдань, що стоять перед нами. Ну і, зрозуміло, покращення бізнес-клімату в країні”.

Прем’єр також завив, що найбільший виклик для уряду – боротьбі з бідністю.

Повний текст інтерв’ю читайте на сайті Укрінформу.