Міграційна служба відповідає

За 6 місяців поточного року на телефонну «гарячу лінію» УДМС України в Херсонській області надійшло понад 2000 звернень. Проаналізувавши їх, надаємо роз’яснення на найчастіші запитання.

– Чи можна оформити паспорт громадянина України у формі карти не за місцем реєстрації?

– Оформлення та видача паспорта громадянина України у формі картки по досягненню 14-річного віку (або видача замість паспорта-книжечки зразка 1994 року) здійснюється територіальним підрозділом ДМС за зареєстрованим місцем проживання.

Але у період дії карантину оформлення документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи, здійснюється за місцем звернення особи. (Пункт 4 Прикінцевих положень Закону України від 17 березня 2020 року № 530-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (СОУГО-19)».

– Особа, яка подала документи на оформлення паспорта громадянина України, перебуває за кордоном та під час карантину не має змоги прибути до територіального підрозділу ДМС в строк для отримання документа. Чи можливе отримання документа іншою особою на підставі довіреності?

– Ні. Отримати документ можна виключно особисто, оскільки під час видачі обов’язково проводиться процедура верифікації особи (зокрема, за відбитками пальців рук).

Слід зазначити, що з метою отримання документа особа може звернутися до територіального підрозділу ДМС після завершення карантину.

– Який строк дії паспорта громадянина України у формі картки?

– Особам віком від 14 до 18 років паспорт громадянина України у формі картки видається зі строком дії 4 роки.

Особам, яким виповнилося 18 років, паспорт громадянина України у формі картки видається зі строком дії 10 років.

– Чи застосовуватимуться штрафні санкцій через несвоєчасне звернення до підрозділів ДМС у період карантину?

– Ні. Під час карантину до суб’єктів звернення не застосовуватимуться жодні штрафи у зв’язку з несвоєчасним зверненням для оформлення паспорта громадянина України у формі картки, несвоєчасним вклеюванням фотокарток до паспорта громадянина України у формі книжечки по досягненню особою відповідного віку або порушенням міграційного законодавства іноземцями та особами без громадянства, які на законних підставах перебувають в Україні.

– Який строк оформлення паспорта громадянина України у формі картки та яка вартість даної послуги?

– Оформлення паспорта громадянина України у формі картки становить 10 або 20 робочих днів з моменту подання відповідної заяви.

За оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обмін паспорта справляється адміністративний збір у порядку та розмірах, установлених законодавством. Адміністративний збір справляється у разі оформлення замість втраченого або викраденого, обміну паспорта зразка 1994 року. Вартість даної послуги становить 471 грн – за оформлення паспорта у строк 10 робочих днів та 345 грн – за оформлення паспорта у строк 20 робочих днів.

Паспорт, який оформлюється вперше, видається не пізніше ніж через 20 робочих днів з дня оформлення заяви-анкети для його отримання.

За оформлення паспорта вперше адміністративний збір не справляється.

– Чи обов’язково змінювати паспорт-книжечу на картку?

– Законодавство України не визначає кінцевої дати чинності паспортів громадянина України зразка 1994 року. Однак у даний час законодавством передбачено обмін паспорта громадянина України зразка 1994 року на картку за бажанням власника.

Також паспорт громадянина України у формі картки видається у всіх випадках, коли необхідна заміна паспорта зразка 1994 року (втрата, крадіжка, псування, зміна прізвища або інших даних власника документа).

Крім того, паспорт-книжечка обмінюється на паспорт громадянина України у формі картки, якщо власник не вклеїв фото в паспорт протягом одного місяця після досягнення 25 або 45 років.

– Як отримати довідку у формі витягу з Єдиного державного демографічного реєстру?

– Кожна особа, персональні дані якої (інформація про яку) внесені до Єдиного державного демографічного реєстру (далі – Реєстр), має право на безоплатне отримання довідки про внесення інформації до Реєстру та видані документи (далі – довідка).

Довідка видається розпорядником Реєстру, його територіальними органами/територіальними підрозділами або через уповноваженого суб’єкта незалежно від реєстрації місця проживання особи за її заявою, в якій зазначається прізвище, ім’я та по батькові особи, унікальний номер запису в Реєстрі, реквізити документа протягом трьох робочих днів з дня подання заяви.

– Куди необхідно звертатися у разі втрати, викрадення, обміну паспорта громадянина України у формі картки?

– Відповідь залежатиме від того, за яких обставин це відбулось. Якщо паспорт було викрадено, необхідно звернутись із заявою до поліції. За результатами розгляду звернення про викрадення паспорту в поліції, суб’єкту звернення нададуть витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.

З цим витягом необхідно звернутись до будь-якого територіального органу/територіального підрозділу ДМС, уповноваженого суб’єкта (Паспортного сервісу або центру надання адмінпослуг (за умови що там є технічна можливість оформлення біометричних документів).

Перелік документів, які необхідно надати, незалежно від причини необхідності отримання нового паспорта – викрадення, втрата, знищення, пошкодження, визначено Порядком оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України (постанова Кабміну від 25.03.2015 № 302).

– Скільки коштує оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон?

– На сьогоднішній день вартість оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон становить 682 грн (оформлення протягом 20 робочих днів) або 1034 грн (оформлення протягом 7 робочих днів).

– Чи змінився графік роботи підрозділів УДМС в Херсонській області у період карантину?

– На період дії карантину змінився лише графік роботи УДМС в Херсонській області, а графік роботи територіальних підрозділів УДМС в Херсонській області лишився без змін.

Так, суб’єкти звернення можуть звернутися до УДМС в Херсонській області:

– з понеділка до п’ятниці з 8:00 до 12:00 та з 12:45 до 17:00 (у п’ятницю – до 15:45).

До територіальних підрозділів УДМС в Херсонській області:

– вівторок, середа, субота з 9:00 до 13:00 та з 13:45 до 18:00;

– у четвер з 8:00 до 13:00 та з 13:45 до 17:00;

– у п’ятницю – з 9:00 до 13:00 та з 13:45 до 16:45).

Звертаємо увагу, що в приміщеннях УДМС в Херсонській області та територіальних підрозділах з 11:00 до 11:30 та з 12:00 до 12:45 проводиться санітарна обробка приміщень.

У разі виникнення будь-яких питань ви можете звернутись на телефонну «гарячу» лінію УДМС України в Херсонській області за номером телефону: (0552) 25-40-56.

Управління ДМС України у Херсонській області