Міграційна служба Херсонщини про закордонні паспорти

паспортЗ початку року в Україні запроваджено оформлення закордонних паспортів нового зразка. Основні питання, пов’язані з документуванням пояснила головний спеціаліст по зв’язкам з громадськістю УДМС України в Херсонській області Іоанна Євич. «Громадяни, за своїм бажанням, мають право стати власником звичайного паспорта для виїзду за кордон, або ж оформити біометричний паспорт, в який вмонтовано електронний носій інформації (чіп), що містить в собі відбитки вказівних пальців правої і лівої руки, електронний підпис та електронне зображення особи, – повідомляє видання “ПостФактум”.

До речі, відбитки пальців для виготовлення біометричного паспорта можна не здавати, для цього варто написати заяву. Навіть з двома біометричними ознаками – зображенням особи та електронним підписом, паспорт вважається чинним» – йдеться у її повідомленні.

За інформацією міграційної служби, документ без електронного носія передбачений для тих, кому вносити біометричні дані не дозволяють, до прикладу, релігійні переконання тощо. Мати біометричний паспорт – це право, а не обов’язок. Чинним є також і паспорт зразка, що виготовлявся до 1 січня 2015 року, якщо не закінчився термін його дії.

«Як звичайний так і біометричний паспорт має термін дії 10 років. Суттєва відмінність – після впровадження безвізового режиму власники закордонних паспортів із електронним носієм не потребуватимуть віз для відвідування країн ЄС» – повідомила Іоанна.

Щодо вартості документів – біометричний паспорт є дорожчим. В звичайному режимі (20 робочих днів ) його вартість складає 561,47 грн, в терміновому порядку (7 робочих днів) – 818,62 грн.

Бажаючі оформити звичайний закордонний паспорт (без чіпу) сплачуватимуть 495,47 грн за виготовлення документу в звичайному режимі та 752,62 грн – в терміновому.

З початку поточного року на Херсонщині оформлено понад 40 тисяч закордонних паспортів.