Юрист Микола Полозов розповів, як відбирають адвокатів для військовополонених моряків (Відео)

На даний час формується команда правозахисників, які захищатимуть інтереси полонених українських моряків. Таке бажання вже висловили понад 50 адвокатів. Про це журналістам UATV розповів адвокат Микола Полозов, який буде представляти в суді інтереси військовополоненого капітана катера “Бердянськ” Дениса Гриценка.

Під час зустрічі родичів військовополонених в офісі українського Омбудсмена він надав список кандидатур тих, хто виявив бажання взяти участь у захисті їхніх рідних. “Остаточний відбір робить міжвідомча група, до складу якої входять представники кількох міністерств. Також проводитиметься обов’язкова перевірка по лінії СБУ, – зазначив Микола Полозов. – Оскільки очевидно, що в такий складний процес спробують потрапити люди, які мають стосунок до спецслужб РФ, щоби зірвати його зсередини. Тому зараз проводяться ретельні перевірки. На це піде якийсь час”.

Адвокат, за словами Миколи Полозова, буде у кожного з військовополонених. “Як тільки команда сформується, адвокатів представлять родичам моряків, а потім будуть укладені відповідні угоди, – уточнив він. – Первинне завдання юристів – відвідати своїх підзахисних у СІЗО. А далі будемо розробляти конкретні стратегічні рішення”.

Також юрист звернув увагу на те, що питання звільнення українських моряків лежить виключно в політичній площині.

“Українська влада проводить комплексну роботу в зв’язку зі справою про військовополонених. Враховується досвід і допущені помилки, які були в інших справах, пов’язаних з українськими громадянами, захопленими РФ, – підвів риску адвокат. – Але важливо розуміти, що, на відміну від інших ситуацій , тут головним чином потрібно враховувати міжнародно-правовий аспект, а також статус наших моряків як військовополонених”.

Нагадаємо, на думку адвоката, РФ здійснює військовий злочин, утримуючи українських моряків в СІЗО.

Наталія ЛЕВЧЕНКО, UATV