Мільйон дітей чекають на навчання

Саме стільки особливих  дітлахів в Україні очікують на можливість навчатися в загальній школі. Вже майже три роки поспіль у нашій державі впроваджуються принципи інклюзивної освіти. Фактично відбувається реформування загальноосвітнього процесу з урахуванням потреб і особливостей дітей з інвалідністю.

Про хід реформи говорили на Всеукраїнській звітній конференції, що відбулася наприкінці січня у Києві за участі президента Петра Порошенка та першої леді Марини Порошенко. Херсонщину на цьому заході представляв голова обласної держадміністрації Андрій Гордєєв. Він зазначив: «Тепер 444 дитини Херсонщини з особливими освітніми потребами здобувають освіту в класах з інклюзивною формою навчання, яку забезпечує 101 навчальний заклад». До того ж в області створено 8 інклюзивно­ресурсних центри: у Херсоні, Каховці, Новій Каховці, Бериславському, Голопристанському, Новотроїцькому, Скадовському та Олешківському районах. Серед пріоритетних завдань обласної влади щодо створення умов для навчання особливим дітям Андрій Гордєєв назвав розширення мережі інклюзивно­ресурсних центрів і відкриття ресурсних кімнат (близько 42).

Кореспондент «НК» поцікавився, як в нашому місті триває впровадження принципів інклюзивного навчання.

За інформацією в.о. начальника міськво Наталії Гмизіної, наразі в приміщенні відділу освіти діють два кабінети, де з дітьми займаються спеціалісти, але, враховуючи той факт, що інклюзивний центр повинен функціонувати в окремому приміщенні, незабаром він почне працювати в міській школі №10. Чому саме в цій школі? Її обрано через те, що тут можна облаштувати не тільки кабінети, а й створити повноцінні умови для дітей з особливими потребами: пандус,  спортзал, кімнати розвантаження та психологічної реабілітації тощо.

Чи правда, що навесні цей інклюзивний центр відвідає Марина Порошенко? — запитали ми у Наталії Анатоліївни. «Така можливість не виключається», — відповіла вона.