Мінагрополітики розгляне питання зміни орендної плати за землю на Херсонщині

12804729_556009447908124_2391998157437778753_n1 березня, відбулася селекторна нарада щодо стану перезимівлі посівів озимих культур, підготовки та проведення комплексу весняно-польових робіт у 2016 році, яка проходила під головуванням Міністра аграрної політики та продовольства України Ярослава Краснопольського. За інформацією директора Департаменту агропромислового розвитку обласної державної адміністрації Олександр Паливода, стан озимих культур задовільний.

Окрім цього, Олександр Паливода наголосив на стурбованості аграріїв області з приводу внесення змін Головним управлінням Держгеокадастру в Херсонській області в діючі договори про оренду земель державної власності сільськогосподарського призначення.

Так, зміни стосуються збільшення розміру орендної плати за землю до 8% та зміни строку дії цих договорів в односторонньому порядку.

Слід нагадати, що дане питання вже розглядалося під час засідання колегії облдержадміністрації 17 лютого. Тоді було зазначено, що згідно з чинним законодавством України, Держгеокадастр може лише рекомендувати збільшення орендної плати, а не самостійно вносити зміни у відповідні договори.

Саме тому Олександр Паливода звернувся до профільного Міністерства з проханням посприяти у розгляді питання про встановлення економічно обґрунтованого розміру орендної плати за використання землі для сільгоспвиробників Херсонщини.

«Потрібно враховувати той факт, що Херсонщина – область ризикованого землеробства. Адже майже кожні 3-4 роки ми потерпаємо від засухи та перевищеної кількості річних опадів, що створює додаткові складнощі для аграріїв регіону. Врегулювання даного питання на рівні Міністерства сприятиме встановленню рівних конкурентних можливостей для всіх представників аграрного ринку», – звернув увагу Олександр Паливода.