Мінімалка-2017: доплата, якщо…

До Новокаховського управління праці та соціального захисту населення, головного держінспектора управління Держпраці у Херсонській області звертаються громадяни щодо новацій у законодавстві.

Для інформації наводимо відповіді на ті, що стосуються мінімальної зарплати у сумі 3200 грн.

– Кому доплачується заробітна плата до розміру мінімальної?

– Необхідність у нарахуванні доплати потрібно визначати окремо за основним місцем роботи і за сумісництвом (як зовнішнім, так і внутрішнім). Потенційно до працівників, яким треба нараховувати доплату, входять ті, посадовий оклад яких менше 3200 грн. Чому потенційно? Тому, що у разі нарахування їм доплати, надбавки, премії, що включаються в поняття мінімальна заробітна плата, і загальна сума дорівнюватиме або перевищить 3200 грн., то доплату до мінімальної дораховувати не потрібно.

– Які доплати не враховуються при розрахунку мінімальної зарплати?

– За роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я; в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат.

– В установі працює інвалід (зовнішній сумісник) на 0,25 ставки. Його посадовий оклад з урахуванням часу зайнятості – 400 грн. Доплат, надбавок, премій не має. Які зміни в трудовому законодавстві щодо мінімалки вплинуть на його заробітну плату?

– Йому потрібно доплачувати до рівня мінімальної пропорційно згідно трудовому договору про умови робочого часу.

– Чи доплачується мінімальна зарплата працюючим пенсіонерам?

– І пенсіонерам, і іншим працівникам, якщо їх зарплата менше мінімальної (3200 грн.), потрібно нараховувати доплату.