Мінкульт хоче санкцій проти кримських музейників за передачу картин РФ

Міністерство культури України повідомляє про початок роботи про підготовку пропозицій щодо застосування санкцій до директорів і посадових осіб кримських музеїв, причетних до переміщення культурних цінностей через державний кордон України. Про це повідомляє Крим.Реалії, передає УНН.

Мінкульт хоче санкцій проти кримських музейників за передачу картин РФ“Використання музейних предметів державної частини Музейного фонду України, що зберігаються в музейних установах Автономної Республіки Крим та місті Севастополі, для експонування на виставкових проектах за межами України є незаконним”, – йдеться в повідомленні.

У міністерстві додали, що після анексії Криму “втрачено зв’язок з установами культури, розташованими на території півострова”, але Мінкульту вдалося зібрати інформацію про деякі факти переміщення картин з анексованого півострова на територію сусідньої Росії.

За фактом переміщення в 2016 році з Криму в Россіію 38 картин з колекції Національної картинної галереї імені. І.К.Айвазовського було відкрито кримінальне провадження з правової кваліфікацією за статтею 356 Кримінального Кодексу України (самоправство), відзначили в українському Мінкульті.

Як повідомляв УНН, незаконно вивезені у Крим 52 картини внесені у базу Інтерполу як викрадені.