Мінприроди України презентувало електронну мапу сміттєзвалищ

mapa-smittyezvalishh2Міністерство екології та природних ресурсів України вперше за 25 років розпочало системну роботу з відходами. Стратегічна мета Мінприроди – привести галузь до європейських стандартів та очистити Україну від сміття. Про це на своїй офіційній сторінці у соціальній мережі Facebook повідомив Міністр Остап Семерак, передає GreenTheVoyage.

Зокрема, урядовець зазначив: “На виконання доручення Прем’єр-міністра наше міністерство розпочало інвентаризацію сміттєзвалищ в Україні. Ми збираємо реальну інформацію з усієї країни. Вперше ця інформація має геолокаційну прив’язку.

Якщо ви зайдете на сайт (ecomapa.gov.ua), то побачите, що Україна зараз – як суцільне сміттєзвалище. При цьому Немає жодної області, яка б надала всю повну картину геолокації сміттєзвалищ. Причини різні – «не вистачає людей», «немає приладів» і таке інше. Насправді я вважаю, що причина одна: небажання органів місцевого самоврядування визнати масштаби проблеми, і головне – з нею боротися.”

Пан Семерак також зауважив, що за даними Мінрегіонбуду за минулий рік, в Україні існує понад 30 тисяч сміттєзвалищ. До цього списку увійшли як полігони, так і стихійні звалища. Проте коректність цих даних – під сумнівом. Адже з року в рік пересилаються одні й ті самі відомості, які не моніторять в режимі онлайн. Наразі Мінприроди володіє інформацією про 2600 сміттєзвалищ. Потрібна політична воля Кабінету Міністрів, щоб ще раз простимулювати адміністрації доповнити дані. І таку волю, на думку Міністра, Кабмін і особисто Прем’єр-міністр Володимир Гройсман продемонстрували.

“Я наголошую, що сервіс буде постійно оновлюватися, окрім місця сміттєзвалища, ми додаватимемо дані про морфологію відходів, про стан ліквідації,” – написав Остап Семерак.

Мінприроди долучає до процесу інвентаризації громадян. Тому кожен може зайти на сторінку сервісу, зареєструватися і залишити повідомлення про звалище. Ця інформація оброблятиметься і пересилатиметься у вигляді звернень громадян до відповідних органів.

Мобільний додаток для всіх пристроїв дозволяє зробити таку саму процедуру. Додатки можна завантажити вже.

Окрім того, Міністр екології та природних ресурсів зазначив: “Наведу деякі цифри порівняння з ситуацією в країнах ЄС. Ми взяли дані кількості сміття на одного мешканця яке вивозиться на захоронення до сміттєзвалищ. В Україні ця цифра складає 240 кг. В Швейцарії – 0. Оце наша мета.

Коли я вперше став депутатом українського парламенту, ніхто не міг уявити, що можна створити більшість без комуністів. Вони були у Раді завжди, і це було суспільно прийнятно. Сьогодні жодного комуніста в Раді нема, в країні – декомунізація. Я знаю, що колись в Україні зникне і останнє стихійне сміттєзвалище – тоді з нашої землі остаточно піде совок.

Бо насправді проблема сміттєзвалищ – це в тому числі і проблема свідомості громадян, котрі дозволяють собі їх створювати. Проблема безвідповідальності місцевої влади. Проблема відсутності єдиної державної стратегії поводження з відходами. Я ще раз наголошую, що Мінприроди взялося за цю роботу, і ми лупатимемо цю скалу.”