Мінрегіон почув мерів

Нещодавно в Одесі відбувся ХІІІ Український муніципальний форум, участь в якому взяли міські, селищні, сільські голови та очільники об’єднаних територіальних громад.

І, як вже ми інформували, одне з головних питань, що розглядали члени АМУ під час засідань та зустрічей в рамках заходу, це проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо здійснення державного контролю за відповідністю рішень органів місцевого самоврядування Конституції та законам України». Усі керівники громад, у тому числі і мер Нової Каховки В. Коваленко, який входить до складу правління АМУ, одностайно і категорично заперечили запропонований підхід здійснення контролю органів місцевого самоврядування, оскільки ухвалення документу призвело б до невиправданого втручання місцевих держадміністрацій у їхню роботу. Асоціація міст України отримала велику кількість листів від своїх членів, які засвідчили підтримку негативних висновків експертів АМУ щодо нього. Міські, сільські та селищні голови на заходах асоціації, в інтерв’ю для ЗМІ та зверненнях до народних депутатів висловлювали негативне ставлення до цього законопроекту. Відповідне рішення про неприйняття вказаного законопроекту ухвалено правлінням АМУ та підтримано учасниками ХІІІ муніципального форуму.

І от, завдяки зусиллям асоціації, законопроект все ж таки був відкликаний. Таке рішення ініційоване розробником — Мінрегіоном.

З цього приводу на адресу міського голови Володимира Коваленка надійшов лист за підписом виконавчого директора асоціації Олександра Слобожана, в якому він повідомляє про дану подію і висловлює вдячність меру Нової Каховки за підтримку і свою принципову позицію.

«Відкликання законопроекту свідчить про черговий успіх Асоціації міст України у захисті місцевого самоврядування та збереження вектору його подальшого розвитку», — йде мова у ньому.