Міська влада Таврійська неспроможна підтримувати діяльність міського водоканалу

Це свідчить з повідомлення Державної служби геології та надр України про те, що п’ять комунальних підприємств Херсонської та Одеської областей використовують питні підземні води в обхід дозвільної процедури. Ці питання розглядались 3 травня   на засіданні Комісії з питань надрокористування.

Мова йде про одеське КП «Ізмаїльське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» та про херсонські комунальні підприємства, а саме Управління «Каховський водоканал», «Теплокомунгосп», «Водне господарство Скадовської міської ради» та «Таврійський водоканал».

Згідно з вимогами законодавства України надрокористувачі, які здійснюють видобування питних підземних вод для водопостачання населенню,  зобов’язані мати відповідні дозвільні та проектні документи. Одними з основних є  документи, що підтверджують право на користування земельною ділянкою необхідною для розміщення артезіанських свердловин, дозвіл на спеціальне водопостачання тощо. Вищезазначених документів у підприємств немає.

Держгеонадра неодноразово зверталась до керівництва цих підприємств, а також до органів місцевої влади з пропозицією вжити відповідних заходів. Але реагування з їх боку і досі відсутнє.

Служба розуміє можливі непрості санітарно – епідеміологічні  наслідки  для місцевих жителів у випадку призупинення спецдозволів. Тому, враховуючи вищезазначене  Держгеонадрами прийнято рішення звернутись до Адміністрації Президента України та Кабінету Міністрів України з проханням вплинути на ситуацію, яка склалась.