Міським судом проаналізовано показники здійснення судочинства з розгляду справ про адмін. правопорушення

суд

Новокаховським міським судом Херсонської області було проаналізовано показники здійснення судочинства з розгляду справ про адміністративні правопорушення за І квартал 2016 року.

Зокрема, з початку 2016 року в суді перебувало на розгляді 328 справ, з них: надійшло 284 справи та 44 склав залишок на початок звітного періоду. Із зазначеної кількості справ 65 було повернуто, в тому числі 62 для належного оформлення, розглянуто 223, а 40 матеріалів перейшло на початок наступного періоду.

Найпоширенішими адміністративними правопорушеннями в 2016 році виявилися:

– порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна (ст. 124 КУпАП) – 60 справ;

– керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції (ст. 130 КУпАП) – 50 справ;

– вчинення насильства в сім’ї або невиконання захисного припису (ст. 173-2 КУпАП) – 43 справи;

– дрібне хуліганство (ст. 173 КУпАП) – 25 справ.

За порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна (ст. 124 КУпАП) до Новокаховського міського суду Херсонської області від Новокаховського ВП ГУНП в Херсонській області надійшло 60 матеріалів та 9 матеріалів перейшли як залишок на початок періоду, з них:

–       59 матеріалів розглянуто;

–       7 матеріалів повернено для належного оформлення.

За наслідками розгляду 59 матеріалів про адміністративне правопорушення: до 55 правопорушників застосовано стягнення у виді штрафу в розмірі 340,00 грн. з виплатою 275,60 грн. судового збору; справи відносно 4 правопорушників було закрито: 2 – за відсутністю події і складу злочину, 2 – за закінченням строків накладення адміністративного стягнення. Слід зазначити, що з 55 справ про адміністративне правопорушення штраф громадянами було сплачено у 50 справах.

За керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції (ст. 130 КУпАП) до Новокаховського міського суду Херсонської області від Новокаховського ВП ГУНП в Херсонській області надійшло 50 матеріалів та 6 матеріалів перейшли як залишок на початок періоду, з них:

–       34 матеріалів розглянуто;

–       9 матеріалів повернено для належного оформлення.

За наслідками розгляду 34 матеріалів про адміністративне правопорушення до 29 правопорушників застосовано стягнення: 26 у виді штрафу в розмірі 3400,00 грн. з виплатою 275,60 грн. судового збору, 2 – у виді позбавлення права керування  всіма видами транспортних засобів строком  1 (один) рік, 1 – у виді позбавлення права керування  всіма видами транспортних засобів строком  2 (два) роки; справи відносно 5 правопорушників було закрито: 2 – за відсутністю події і складу злочину, 3 – за закінченням строків накладення адміністративного стягнення. Слід зазначити, що з 26 справ про адміністративне правопорушення штраф було сплачено у 5 справах.

За вчинення насильства в сім’ї або невиконання захисного припису (ст. 173-2 КУпАП) до Новокаховського міського суду Херсонської області від Новокаховського ВП ГУНП в Херсонській області надійшло 43 матеріали та 4 матеріали перейшли як залишок на початок періоду, з них:

–       30 матеріалів розглянуто;

–       17 матеріалів повернено для належного оформлення.

За наслідками розгляду 30 матеріалів про адміністративне правопорушення: до 22 правопорушників застосовано стягнення: 21 – у вигляді громадських робіт з виплатою 275,60 грн. судового збору, 1 – у вигляді адміністративного арешту строком на 15 діб з виплатою 275,60 грн. судового збору; справи відносно 8 правопорушників було закрито: 1 – звільнено від адміністративної відповідальності при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення (усне зауваження), 2 – за відсутністю події і складу злочину; 5 – за закінченням строків накладення адміністративного стягнення.

За дрібне хуліганство (ст. 173 КУпАП) до Новокаховського міського суду Херсонської області від Новокаховського ВП ГУНП в Херсонській області надійшло 25 матеріалів та 2 матеріали перейшли як залишок на початок періоду, з них:

–       18 матеріалів розглянуто;

–       9 матеріалів повернено для належного оформлення.

За наслідками розгляду 18 матеріалів про адміністративне правопорушення до 10 правопорушників застосовано стягнення: 8 – у виді штрафу, з них у 7 справах – в розмірі 51,00 грн., 1 – 85,00 грн. та з виплатою 275,60 грн. судового збору в кожній справі, 2 – у вигляді громадських робіт з виплатою 275,60 грн. судового збору; справи відносно 8 правопорушників було закрито: 1 – за відсутністю події і складу злочину, 7 – за закінченням строків накладення адміністративного стягнення. Слід зазначити, що з 8 справ про адміністративне правопорушення штраф було сплачено у 5 справах.