Міський голова Нової Каховки взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад

3 червня делегація керівників територіальних громад Херсонщини взяла участь у засіданні Палати місцевих влад Конгресу місцевих та регіональних влад при Президенті України. Новокаховську ОТГ на зібранні представляв міський голова Володимир Коваленко.

Володимир Коваленко пояснив: Конгрес місцевих та регіональних влад – це консультативно-дорадчий орган при Президенті, який створений на заміну Раді розвитку громад та територій. У засіданні взяв участь Володимир Зеленський, який зауважив, що в Україні завершився перший етап реформи базового рівня місцевого самоврядування.

«Попереду – масштабна робота на регіональному й субрегіональному рівнях. Попереду непростий процес змін до Конституції України щодо адміністративно-територіального устрою, змін до українського законодавства про місцеве самоврядування, а також до Бюджетного кодексу України», – зазначив Президент.

Він наголосив, що уважно стежить за процесами передачі громадам об’єктів комунальної власності, акцентував увагу на важливості фінансової самостійності місцевих бюджетів та спроможності територіальних громад.

У цьому контексті глава держави проінформував про наміри ініціювати спільно з урядом та парламентом законопроекти щодо оптимізації дохідної частини місцевих бюджетів, зокрема щодо вдосконалення плати за землю, податку на нерухоме майно, на доходи фізичних осіб, єдиного й транспортного податків.

Була розглянута низка організаційних питань. Так, головою Палати місцевих влад Конгресу місцевих та регіональних влад обрано мера Львова Андрія Садового. Його заступниками були обрані міський голова Житомира Сергій Сухомлин та міський голова Дніпра Борис Філатов.

Андрій Садовий запропонував запровадити ротаційний принцип та випробувальний термін, який був визначений для нього на шість місяців. Також учасники засідання на вимогу членів правління АМУ включили до складу президії Конгресу виконавчого директора Асоціації міст України Олександра Слобожана, затвердили склад лічильної комісії й секретаріату засідання Палати та схвалили Регламент роботи Палати.