Місцева прокуратура: крадіжок поменшало, вбивств побільшало

Про діяльність органів прокуратури у 2017-­у та проблемні питання, які потребують особливої уваги, а також про стан злочинності на території міста розповів в.о. керівника Новокаховської місцевої прокуратури Євгеній Подоляк:

— На жаль, одразу мусимо констатувати: за минулий рік кількість зареєстрованих правопорушень у Новій Каховці, у порівнянні з минулим роком, зросла на 13,7%. Однак зазначимо: на 40% менше було скоєно особливо тяжких злочинів. Але водночас на 20% зросла кількість тяжких, середньої тяжкості — на 3,7% і аж на 35,1% — невеликої тяжкості. Побільшало і вчинених злочинів проти життя і здоров’я особи — на 5,7%, у тому числі умисних вбивств та замахів — на 20%, умисних тяжких тілесних ушкоджень — на 20%.

Щодо позитивних тенденцій. За словами в.о. керівника місцевої прокуратури вдалося досягти зменшення кількості грабежів на 22,7%, розбоїв — на 28,6%, шахрайств — на 41,7%. Крім того, зафіксовано менше злочинів, вчинених неповнолітніми (на 40%), у стані алкогольного сп’яніння — на 50%. Але більше їх стали скоювати ті, що вже мають такий сумний досвід ( зріст на 25,1%).

Також Євгеній Подоляк зазначив: впродовж 2017­го прокурори місцевої прокуратури взяли участь у 271 судовому розгляді кримінальних проваджень судом першої інстанції, проведено 208 підготовчих судових засідань та 63 — з постановленням обвинувальних вироків. За минулий рік прокуратурою на адресу управління захисту економіки в Херсонській області спрямовано 9 матеріалів для складання протоколів про вчинення адміністративних правопорушень. Внесено 4 подання у порядку ч.3 ст.65 ЗУ «Про запобігання корупції» у частині усунення причин та умов, що сприяли вчиненню корупційних правопорушень, за якими до дисциплінарної відповідальності притягнуто 11 посадових осіб органів місцевого самоврядування. У порядку господарського судочинства заявлено 6 позовних заяв на загальну суму понад 1,141 млн. грн.

І наостанок про звернення громадян. Їх за рік надійшло 618, з яких розглянуто по суті 404. В тому числі в ході особистих прийомів керівника місцевої прокуратури — 41 звернення.