Місцеві бюджети під загрозою

Втрати бюджету Новокаховської міської територіальної громади через вилучення з бюджету роздрібного акцизу з тютюну можуть скласти біля 20 млн. грн.

В урядовому законопроекті закладено норму вилучення з бюджетів громад 5% роздрібного акцизу з тютюну, яку Асоціація міст України категорично не підтримує. Через це муніципалітети можуть втратити 2,4 млрд грн., а справедливих компенсаторів для кожної громади Міністерство фінансів України не може запровадити. Втрати бюджету Новокаховської міської територіальної громади можуть скласти біля 20 млн. грн.

Перерозподіл акцизу на місцеві громади, як передбачається в документі, буде відбуватись через державний бюджет. Запропонований механізм не може забезпечити справедливе зарахування податку до місцевих бюджетів. Такі норми вигідні власникам роздрібних мереж, які не хочуть адмініструвати місцевий акциз з тютюну.

Влада хоче перекласти сплату частини акцизу з роздрібного продажу тютюнових виробів на великих гравців, внаслідок чого місцеві бюджети громад можуть втратити кошти від акцизного податку. Наразі роздрібні торговці (кіоски і магазини, які продають цигарки) сплачують 5% відповідного податку, що йде до місцевих бюджетів. Проте урядовим законопроєктом зобов’язання хочуть перекласти на великих гравців – виробників та імпортерів тютюнових виробів.

З метою захисту прав та інтересів органів місцевого самоврядування Херсонське регіональне відділення Асоціації міст України закликає до співпраці з даного питання та просить долучитися до розміщення зазначеної інформації на сайті міста або Facebook на сторінці міської ради.

Фінансове управління