Місцевий бюджет Нової Каховки поповнився на 10,5 мільйонів гривень акцизним податком

виконком_каховкаЗа січень-квітень 2016 року місцевий бюджет Нової Каховки отримав 10,5 млн. грн. акцизного податку, що більше на 4,6 млн. грн. за відповідний період минулого року.

Про це повідомляє відділ звязків  з громадськістю Новокаховської ОДПІ.

Нагадаємо, що акцизний податок з роздрібного продажу підакцизних товарів запроваджено з 1 січня 2015 року. Сплачують цей податок суб’єкти роздрібної торгівлі, які реалізують громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання пиво, алкогольні напої, тютюнові вироби, тютюн та його промислові замінники. Ставка податку складає 5 відсотків від вартості реалізованих у роздріб підакцизних товарів (з податком на додану вартість).

До слова, акцизний податок з роздрібного продажу підакцизних товарів повністю зараховується до місцевих бюджетів адміністративно-територіальних одиниць, на яких розташовані пункти продажу таких товарів. Відповідно, усі мешканці місцевих громад мають бути зацікавлені виключно у легальному продажу алкогольних напоїв, пива, цигарок, пального. Адже за умови повної легалізації ринку підакцизних товарів місцеві громади щомісяця матимуть реальні кошти для вирішення своїх проблем.

На сьогодні платниками акцизного податку, які перебувають на обліку у Новокаховській ОДПІ ГУ ДФС у Херсонській області є 416 суб’єктів господарювання, з них 362 фізичних осіб-підприємців (в тому числі по м. Нова Каховка 164 ) та 54 юридичні особи (в тому числі по м. Нова Каховка 29 ).

Фахівці Новокаховської ОДПІ звертають увагу суб’єктів господарювання, які здійснюють реалізацію алкогольних напоїв та тютюнових виробів, що 22 квітня 2016 року набрав чинності Наказ Міністерства фінансів України від 11.02.2016 р. № 49 «Про затвердження форм звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення».

Звіти про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів у роздрібній мережі подають суб’єкти господарювання, які одержали ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, незалежно від форми власності до органів ДФС за основним місцем обліку тільки в електронній формі, тобто необхідно мати/оформити електронний цифровий підпис.

Звіти в електронній формі подаються засобами електронного зв’язку з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством, як передбачено для податкової звітності.

Наголошуємо, що статтею 17 Закону №481/95-ВР за неподання чи несвоєчасного подання звіту або подання звіту з недостовірними відомостями про обсяги виробництва та/або обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів до органу виконавчої влади, уповноваженого Кабінетом Міністрів України видавати відповідні ліцензії, передбачена фінансова санкція у вигляді штрафу у розмірі 17000 гривень.