Міцніють творчі зв’язки Нової Каховки та Коломиї

Ще в жовтні минулого року до Нової Каховки з гастролями завітав найстаріший театр Галичини  – Коломийський   академічний обласний український драматичний  театр ім. Івана Озаркевича, про що повідомляло наше видання.

img_7981

Саме під час гастролей галичани потоваришували з народним аматорським колективом “Біла акація” із села  Обривка Новокаховської міської ради.

“Біла акація” (керівник Олександр Шеремет) – яскравий колектив, відомий не тільки в рідному селі, місті, області, а й поза їх межами. Заснований у 1982 році , ось вже 35 років працює в напрямку народної пісні. За час існування ансамблю  вдалося створити стабільний  колектив, який налічує 14 осіб, віком від 45 до 70 років.  У 2003 році колективу „Біла Акація” присвоєно звання „Народний”, яке він успішно підтверджує до сьогодні.

За своє 35-річне життя   народний аматорський колектив був на відомих сценах України, брав участь та ставав переможцем на фестивалях  і конкурсах різного рівня.

В свою чергу, Коломийський драматичний театр є лауреатом численних світових та українських театральних форумів: м.Единбург (Шотландія), м.Лодзь, Ельблонг (Польща), Хеб (Чехія), Сучава (Румунія), Херсон, Львів, Полтава, Кіровоград, Мукачево, Тернопіль, Чернівці…

Одним словом, обидва творчі колективи були “приречені” на товаришування. Минулого року керівництво театру було запрошене та взяло участь у святкувані Дня села Обривка. А цьоріч галичани запросили “Білу акацію” долучитись до  святкування Дня міста.

Від Обривок до Коломиї більше однієї тисячі кілометрів. Та хіба така відстань могла зупинити сільських аматорів?  Їхню ініціативу підримали міський голова Володимир Коваленко та Райський сільський голова Іван Коваль. Вони й взяли на себе більшу частину організаційної і матеріальної допомоги у відправці ансамблю до Прикарпаття. Окрім цього, сільський голова очолив  поїздку.

І ось в суботу на іванофранківських та коломийських сайтах були розміщенні фоторепортажі  святкових заходів у Коломиї. Серед інших в святковій ході ми впізнали і своїх земляків з “Білої акації” (сайт styknews.info).

http://kurs.if.ua/media/gallery/full/7/other/7_b7e34.jpg

А в програмі святкування Дня міста Коломиї окремим рядком зазначено: 15:00 –   Виступ танцювального колективу «Черемош» (США) і вокального ансамблю «Біла акація» (м. Нова Каховка)   /   пл. Відродження.

Нам нічого не залишалося, як зателефонувати Івану Ковалю і попросити надіслати декілька фотознімків. Він люб’язно відгукнувся  на наше прохання.

Вже у понеділок новокаховська делегація повернеться додому. В наступному номері газети “Нова Каховка” читайте розповідь  про цікаву подорож народного аматорського колективу до своїх друзів із Коломиї.