Між двох вогнів: Україна в Другій світовій війні (інфографіка, відео)

МакСьогодні ми згадуємо тих, хто поліг у Другій світовій війні. Загинув, захищаючи рідну землю і не бажаючи нічого більше, ніж мирне життя.

Український інститут національної пам’яті зберігає свідчення славних подвигів наших співвітчизників та розповідає про трагедію, яку довелося пережити нашому народу.

Дослідники наводять страшні цифри. За час Другої світової війни було знищено 7 тисяч українських міст та 28 тисяч сіл. 2 мільйона осіб було вивезено на примусові роботи до Третього Рейху. Від 8 до 10 мільйонів людей загинуло, з яких 5 мільйонів – мирне населення. І це має знати кожен: втрати мирного населення в Україні найбільші серед решти країн світу!

Так, в селі Корюківка Чернігівської області нацисти за два дні (1-2 березня 1943 року) вбили 6700 людей, було спалено 1290 будинків. То було найбільше в Європі поселення знищене в ході каральної операції.

Щодо бойової слави наших предків, тут цифри також говорять красномовно. 6 мільйонів українців воювали з нацизмом у лавах Червоної армії, 100 тисяч – у лавах УПА. Ще 250 тисяч людей служило в арміях союзників. Всі ці люди кожного дня творили подвиги заради миру.

Окремим блоком в представленій інфографіці наведено декілька прізвищ героїв, що боролися за мир в різних арміях.

Україна