Міжнародна робоча група погодила поетапне введення миротворців ООН на Донбас

Міжнародна робоча група, до якої входять Україна, Росія, США, Велика Британія, Німеччина, Нідерланди та фахівці ООН із миротворчих місій, дійшла згоди в питанні введення на Донбас миротворчого контингенту ООН.

Міжнародна робоча група погодила поетапне введення миротворців ООН на ДонбасПро це заявив представник України в безпековій підгрупі Тристоронньої контактної групи та в міжнародній робочій групі Євген Марчук, передає LB.ua.

“Я представляю Україну ще в двох групах із питань Донбасу. Одна з них стосується мандата миротворчої місії ООН, який був би компромісним. Там не беруть участь ОРДЛО. Крім України і Росії, до її складу входять США, Великобританія, Німеччина, фахівці ООН із миротворчих місій, Нідерланди. Остання зустріч відбулася в Братиславі. Ми там прийшли приблизно до 30% консенсусу, але це робочий рівень. Можливість просування з’явилася, коли сторони погодилися миротворчий процес розбити на 4-5 етапів”, – сказав Марчук.

За словами представника України, учасники групи також дійшли згоди щодо тимчасових адміністрацій на Донбасі та першого етапу введення миротворців.

“Другий блок документів – це перехідні компоненти: перехідна юстиція, перехідні адміністрації, амністія, вибори. Там непросто, але в деяких питаннях з приводу формування перехідних адміністрацій є згода. Наприклад, якщо взяти поетапне введення миротворців, то перший етап – це лінія фронту і нормалізація життя в прифронтовій зоні. У перехідних адміністраціях старшим може бути миротворець або за згодою, але обов’язково повинні бути представники і з окупованої частини, і з неокупованої”, – розповів Марчук.

  • Нагадаємо, раніше в міністерстві з питань тимчасово окупованих територій заявили, що миротворчу місію ООН на Донбасі має очолити перехідна адміністрація.
  • Президент Білорусі Олесандр Лукашенко запропонував передати під відповідальність його країни неконтрольовану ділянку українсько-російського кордону на сході України.